Strona główna / Lokalne / W terenie zabudowanym pędził 100 km/h

W terenie zabudowanym pędził 100 km/h

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego ze świnoujskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki BMW, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Wczoraj w południe policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej przy ulicy Fińskiej kierującego motocyklem marki BMW, który jechał z prędkością ponad 100 km/h na terenie zabudowanym.

Według obowiązujących przepisów, kierowcy dopuszczającemu się przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W ten sposób 61-letni mieszkaniec Gdańska utracił swoje uprawnienia. Ponadto jego brawurową jazdę i nieodpowiedzialne zachowanie oceni Sąd Rejonowy w Świnoujściu, gdzie zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

Motocyklista zostanie obciążony 10 punktami karnymi, grozi mu również wysoka grzywna.

Policjanci przypominają, że okres zatrzymania prawa jazdy wydłuża się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie kierowała pojazdem mechanicznym i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi dla nieodpowiedzialnego kierującego mogą się skończyć utratą uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.