Strona główna / Lokalne / Sala koncertowa. Czy powstanie po wyburzeniu pływalni?

Sala koncertowa. Czy powstanie po wyburzeniu pływalni?

Informowaliśmy niedawno o pracach koncepcyjnych związanych z lokalizacją przyszłej sali koncertowej. Jednym z miejsc jest teren campingu Relax. Jak się okazuje, brane są pod uwagę jeszcze dwa.

– Inwestycja ta jest na razie w fazie konceptualnej. Dlatego też trudno w tej chwili mówić o kosztach budowy i konkretnych terminach jej realizacji. Jako ewentualne lokalizacje obiektu wybrano trzy miejsca: za muszlą koncertową w rejonie wskazanego Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego  Forum kurortu,  który w założeniu ma być publicznym miejscem dla organizacji plenerowych imprez, koncertów czy prezentacji,w rejonie kempingu „Relax” przy ul. Henryka Sienkiewicza – na części terenu obecnie przeznaczonego w MPZP pod pensjonaty w pobliżu Parku Zdrojowego,  w rejonie istniejącej pływalni miejskiej przy ul. Stefana Żeromskiego, przy założeniu wyburzenia istniejącego obiektu – informuje Robert Karelus z magistratu.

Planowana sala koncertowa ma mieć 600 miejsc z możliwością wykorzystania na spektakle teatralne z zapleczem – kawiarnią – klubem muzycznym, galerią wystawienniczą, małym studiem nagrań.

Aktualnie miasto ogłosiło opracowanie  koncepcji  zagospodarowania terenu pod budowę sali koncertowej w trzech alternatywnych lokalizacjach, ze wskazaniem dostępu komunikacyjnego i miejsc postojowych wraz z  przedstawieniem  bryłowym obiektu sali koncertowej w kontekście istniejącej i projektowanej w otoczeniu  zabudowy z uproszczoną wizualizacją architektury.  Zlecona koncepcja zagospodarowania terenu ma odpowiedzieć na pytanie, która z wymienionych trzech  lokalizacji jest najlepsza.

Zobacz również

Świnoujście. Zakaz kąpieli na części kąpieliska

Z uwagi na pojawienie się sinic, dziś 17 sierpnia 2022r. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji …

Jeden komentarz

  1. A może zamiast sali koncertowej to wybudować mieszkania dla młodych rodzin ..czas chyba o tym pomyśleć .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.