Strona główna / Lokalne / Ostatni samolot odleciał z lotniska Heringsdorf

Ostatni samolot odleciał z lotniska Heringsdorf

Zakończyły się loty z europejskimi miastami. W tym roku z lotniska Heringsdorf pod Świnoujściem samoloty latały w siedmiu kierunkach. Linie lotnicze Eurowings transportowały pasażerów do Kolonii, Düsseldorfu i Stuttgartu. Łotewskie Air Baltic, największe bałtyckie linie lotnicze, do Frankfurtu i Dortmundu, a  SkyWork do Berna poprzez Bazyleę.

W tym roku na lotnisku odprawiło się więcej pasażerów niż przed rokiem. Według danych z końca września było to 19154 osób (w ubiegłym 18215). Wszystko zapowiada, że sezon lotniczy w 2017 roku również rozpocznie się w kwietniu. Szereg inwestycji poczynionych na lotnisku ma umożliwić lądowanie większych maszyn. Dotacja państwa na przedłużenie pasa startowego, montaż dodatkowego oświetlenia i urządzeń do obsługi pasażerów została uruchomiona. Praca powinny zakończyć się do przyszłego roku.

Tymczasem na możliwości lotniska coraz uważniej przyglądają się polscy hotelarze. Także oni chcieliby, aby turyści przylatywali do ich obiektów z różnych zakątków Europy.

Zobacz również

Kraska: od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali; zamknięte dyskoteki

Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.