poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Po ile kwiaty i znicze przed świnoujskim cmentarzem?

Po ile kwiaty i znicze przed świnoujskim cmentarzem?

Najlepiej sprzedają się znicze w kolorze białym i chryzantemy z dużymi kwiatami. W tym roku więcej sprzedaje się biało-bordowych. Przed świnoujskim cmentarzem można zaopatrzyć się w kwiaty i znicze na Wszystkich Świętych.

Chociaż można dostać sztuczne kwiaty, to zdecydowana większość wybiera żywe kwiaty doniczkowe. Za chryzantemy zapłacimy około 12 złotych. Są też tańsze, ale mniej dorodne. Kwiaty pakowane są w reklamówki, aby nie zniszczyć ich podczas transportu na cmentarz.

art-hryzantemy– Nie ma reguły, wszystkie sprzedają się podobnie. Wszystko zależy od koloru nagrobka. Dużo idzie białych, tych drobnokwiatowych, ale chryzantemy z dużymi kwiatami też się dobrze sprzedają- mówi Sebastian Lebiedziński z Łunowa, sprzedawca. – U nas jest taniej niż w supermarkecie, no i kwiaty nie są przesuszone – dodaje.

A jakie znicze najczęściej sprzedają się w tym roku? To przeważnie białe lub mleczne lampiony. Ludzie kupują znicze ze średniej półki cenowej. Najmniej zapłacimy za proste znicze szklane. Najdroższe lampiony kosztują nawet po 35 złotych.

– Cena zależy od wielkości. W tym roku nowością są lampiony w kolorze białym, ale mleczne. Wyglądają bardzo ładnie na nagrobku. Ludzie kupują także te kolorowe – mówi pani Lucyna.

Handlowcy będą sprzedawać kwiaty i znicze także 1 listopada. Największy wybór znajdziemy na ul. Karsiborskiej.

 

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.