Strona główna / Lokalne / Nie wszyscy radni chcą remontu sali sesyjnej

Nie wszyscy radni chcą remontu sali sesyjnej

Radni siedzą bokiem do przewodniczącej rady, aby dostrzec co jest na rzutniku muszą się przesiadać, szwankuje nagłośnienie, nie ma nawet wentylacji. Sala w której odbywają się sesje rady  jest w niezmienionej formie od połowy lat 90. ubiegłego wieku, dokładnie od 22 lat. Aktualny jej stan nie odpowiada już obowiązującym warunkom technicznym. Dlatego zaplanowano remont sali. Przebudowa zwiększy również funkcjonalność pomieszczenia, poprzez dostosowanie go także do potrzeb nowoczesnej sali konferencyjnej.

Nie wszystkim radnym pomysł się podoba. Radny Robert Gawroński (SLD), zaproponował, aby zamontować dodatkowe monitory i problem będzie rozwiązany. Sceptycznie do pomysłu odniósł się Andrzej Mrozek (PIS).

Prace rozpoczną się w połowie przyszłego roku. Ich zakończenie planowane jest na koniec września 2017 r. Szacowany koszt przebudowy sali wraz z jej wyposażeniem, w tym w nowoczesnym systemem nagłaśniającym, audiowizualnym oraz urządzeniami do przekazu medialnego, to około 700 tys. złotych.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

3 komentarze

  1. 700 tys? Chyba się coś komuś zero dodało. 70 tys. to tak. Za 700 tys to lepiej wynająć gdzieć salę. Gdyby koszt wynajmu wyniósł 300 zł za dobę to odliczając święta i soboty mamy salę na 10 lat codziennie. Sesje nie są codziennie więc starczyło by przynajmniej na 20 lat i nie trzeba się martwić o sprzęt który jest na wyposarzeniu takiej sali.

  2. A w du..ch sie poprzewrwcalo…

  3. Jakim bufonem trzeba być, aby oczekiwać remontu za 700tyś. złotych jednej sali. Kwota przesadzona 10 krotnie. Czy radny z partii prawych i sprawiedliwych sądzi że to będą dobrze wydane pieniądze z kasy miasta? Czy sądzi że jego nobliwy tyłek, który sadza tam na kilka godzin w miesiącu jest tak dostojny, że trzeba na to 700tyś wydać? Żadnych innych potrzeb miasto nie ma? Rozumiem remont, nagłośnienie, przestawienie stolików, ale z tą kwotą to zdrowo przesadziliście. Brawo dla Pana Gawrońskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.