Strona główna / Lokalne / Wspominamy tych, którzy odeszli w tym roku

Wspominamy tych, którzy odeszli w tym roku

Dzień „Wszystkich Świętych” to czas wyciszenia, gdy możemy spokojnie, bez pośpiechu, na grobach bliskich zapalić znicz i powspominać. To także okazja do spacerów po cmentarzu i zastanowienia się nad istotą życia. Imiona i nazwiska na nagrobkach przywołują wspomnienia o mieszkańcach Świnoujścia, którzy mieli swój wkład w rozwój miasta.

W tym roku po długiej i ciężkiej chorobie odszedł Stanisław Bor – wieloletni Prezes firmy AC Systemy Komputerowe.

Nagle umarł wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania. W wyniku komplikacji po operacji serca zmarł w szpitalu w Zabrzu.

W sierpniu odszedł Jerzy Malinowski. W latach 60-tych XX w tworzył podwaliny lekkoatletyki w Świnoujściu, osiągając sukcesy na miarę mistrzostw Polski i kadry narodowej juniorów.

W maju zmarł mieszkaniec naszego miasta – kapitan Żeglugi Wielkiej, Czesław Soliński. Zwykł mawiać: „Życie mamy tylko jedno i należy je przeżyć wyjątkowo”.

W wieku 90 lat zmarł żołnierz Armii Krajowej, mieszkaniec Świnoujścia Kazimierz Jan Górnicki. Porucznik w stanie spoczynku, pseudonim „Garbaty” z 72 Pułku Ziemi Radomsko – Kieleckiej kryptonim „Jodła”.

Nauczyciel Paweł Falkowski nie doczekał 70-lecia liceum im. Mieszka I. Niemal pół wieku przepracował w placówkach świnoujskiej oświaty. Uczył historii.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.