czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Ponad 105 mln złotych za cztery działki nad morzem

Ponad 105 mln złotych za cztery działki nad morzem

Za rekordową kwotę ponad 105,2 mln złotych brutto sprzedano dziś cztery działki budowlane nad morzem, wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej. Cena wyjściowa za wszystkie wynosiła 47, 3 mln złotych brutto. W każdym z przetargów o jedną działkę walczyło od kilku do nawet kilkunastu chętnych. Chętni przyjechali z wielu miast kraju, łącznie ze stolicą. Byli też świnoujścianie. W sumie 16 kupujących. Wszyscy wpłacili wadium nie na jedną, ale przynajmniej dwie działki.

art-mapkaTym samym potwierdziły się zapowiedzi, że największe zainteresowanie nieruchomościami, inwestorzy wykazują zwykle pod koniec roku.

Cieszę się z takiego zainteresowania inwestorów naszym miastem. To tylko potwierdza, że Świnoujście wyrasta na najlepszy polski kurort nad morzem – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

W dzisiejszym przetargu wystawiono cztery nieruchomości. Wszystkie przy ulicy Uzdrowiskowej, od Alei Interferie na wschód w kierunku świnoujskiego symbolu – wiatraka. Najmniejsza działka ma powierzchnię 1,4 ha, a największa 2,2 ha. Startujący we wszystkich czterech przetargach wielokrotnie podbijali ceny. I tak: działka z ceną wyjściową 10,5 mln złotych została sprzedana za 24,6 mln złotych. Cena wywoławcze kolejnej wynosiła 13, 6 mln złotych – poszła za 32,2 mln złotych. Trzecią nieruchomość sprzedano za 23,6 mln złotych przy cenie wyjściowej 9,8 mln złotych. I ostatnia, największa przy cenie wywoławczej 13,4 mln złotych, poszła za 24, 7 mln złotych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

2 komentarze

  1. Do malkontentów i narzekaczy w konkurencyjnym portalu. Nasze miasto ma prawie 200km2 powierzchni, z tego 94% procent to lasy. Miasto musi się rozwijać i takie wycinki są konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.