poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Komentarz: Czego brakuje w naszym mieście?

Komentarz: Czego brakuje w naszym mieście?

Między innymi animatorów sportu. Wybudowaliśmy wiele pięknych obiektów sportowych: boisk, Orlików, skate parku,  jednak na budowie nie powinno się skończyć. Moim zdaniem ich świetnym uzupełnieniem byliby animatorzy sportu. Kim oni są? Jaka jest ich rola?

Animatorzy sportu to osoby, które są specjalistami w tej dziedzinie. Mają oni kompetencje do prowadzenia zajęć w odpowiedni, ciekawy sposób oraz dbania o bezpieczeństwo podczas ich wykonywania. Jednak, co najważniejsze, są po to żeby inspirować i zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia. W naszym mieście potrzebujemy tego typu działań dla ludzi w każdym wieku, ze wszystkich grup społecznych. Badania udowadniają, że stan naszego zdrowia generuje nasz styl życia, w tym głównie 4 sfery: aktywność fizyczna, sposób odżywiania, umiejętność radzenia sobie ze stresem, nie stosowanie używek.

Rolą dobrego animatora jest przekazanie osobą w każdym wieku narzędzi do prawidłowego radzenia sobie z tymi 4 rzeczami. Nie jestem zwolennikiem zatrudniania osobnego animatora do każdego obiektu sportowego, ale jak na razie nie mamy nikogo, kto by w taki sposób organizował czas na tych obiektach.

Kamil Janta-Lipiński, radny Platforma Obywatelska

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

12 komentarzy

 1. Brakuje mądry ludzi- w szczególności radnych i prezydenta.

 2. Czego brakuje :
  – parkingowców ( prawa strona – za dworcem PKP ) lewa strona za przychodnią na Dąbrowskiego
  – obiecanego remontu Wojska Polskiego ( wirtualnie trwa od 2 miesięcy ale… nikt go nie widzi..)
  – obiecanej budowy dworca UBB ( przez sąsiadów)
  – minimum 2-3 wybiegów dla psów ( 2 po lewej i jeden po prawej stronie miasta
  – przedstawienia lub opracowania nowego układu komunikacyjnego – która miasto powinno posiadać – po budowie tunelu.
  ( nikt nie ma takiego opracowania – a ruch zwiększy się 2-3 krotnie , jeżeli „tunel ma być wybudowany do 2021 to przebudowa powinna rozpocząć się w 2019 aby był pełen synchron )
  – zastanowienia się nad budową wschodniego obejścia miasta – od strony przeprawy promowej a prawo , Kapitanat- Miarina- i wyżej tak aby połączyć drogę z ul. Zdrojową – zbudować inny dojazd do dzielnicy uzdrowiskowej i powstających tam hoteli.
  -zmiany sposobu pobierania opłaty uzdrowiskowej ( zbudowanie systemu opartego na programie lojalnościowym – pobierania opląty od 1 dnia pobytu :zakup np.przez aplikację na smartfony, czy przed wejściem na plażę- oparty na systemie rabatowym z lokalnym biznesem czy nawet przejazd autobusem KM po Świnoujściu. ( czyli coś za coś) Nasi kochani sąsiedzi tak robią – zróbmy tak jak Oni ( zapłaci głównie jednodniowy turysta np. innego państwa , jednodniowy turysta ze Szczecina – wpływy przeznaczymy na utrzymanie czystości na plaży oraz infrastrukturę )- NIKT o tym nie myśli w tym mieście !!
  System oparty na rabatach będzie opłacalny dla wszystkich stron ! Zwiększy wpływy do kasy miasta ( dziś system nie rozlicza 1 dniowego turysty – ten kupując np. voucher dostaje : rabaty ,zniżki na kawkę , jedzonko ,rowerek , leżak , parawan, czy przejazd autobusem z Promu na Plażę i powrót.
  – zainwestowanie kilku tysięcy złotych w system zliczania aut na przeprawie promowej Karsibór ( oparty na czujnikach – na drodze i promie – podawany na tablicach na wysokości Parłówka , czy przed Miedzyzdrojami oraz on line w aplikacji na smarfony – z informacją o prognozie oczekiwania i o dostępnym parkingu w okolicy promu Bielik – w sezonie też duży traffic robi jednodniowy turysta np ze Szczecina , który mógłby zostawić auto przy Bielikach i przeprawić się na drugą stronę .
  To są proste tematy którymi może zająć się np. Pan Janda

 3. Czy mam rozumieć, że w Świnoujściu radni z poszczególnych partii prowadzą niezależną działalność, bez koordynacji z całą Radą Miasta ?
  Z sąsiedniego artykułu – wiersza prozą – autorstwa pani Stój z PiS wynika, że w Świnoujściu mamy wspaniały naród i właściwie nic nie brakuje
  A tu pan radny z PO narzeka na brak animatorów sportu.
  Dopiero co reanimowano po śmierci klinicznej Flotę Świnoujście, która wygrywa 12:0 na okolicznych łąkach z Realem Dargobądz
  Doprowadzili do tego (śmierci klinicznej ) rozmaici animatorzy zarówno z lewej jak i z prawej strony, wprowadzając do gry rumuńskich i hebrajsko-niemieckich animatorów zakładów bukmacherskich.
  I na koniec.
  Liczba mnoga w celowniku od słowa : osoba
  brzmi : OSOBOM

 4. Po co to komu?
  Kiedyś nie było takich pierdół i dzieci się potrafiły zgrać i razem grać i się bawić.
  Teraz mamy pokolenie po pierdółek i zniewieściałych wykręconych o 180º kalek i parodii człowieka.

 5. braklodowiska

 6. brakujelodowiska

 7. Mam nadzieję, że ten pan zacznie wreszcie działać niż tylko pisać. Trzeba dodać, że w tej wypowiedzi jest dużo hipokryzji. Coś Pan Radny próbował w tym temacie działał

 8. przepraszam ale ten pan jest niekompetentny, jedyne co go uwiarygadnia to chęć siedzenia na stołku

 9. Rozumiem, że szuka Pan pracy? Ile zarobił Pan podczas wysp sportu? To prawda, że był pan jednym z podwykonawców?

 10. Kolejny Raz Pan Rady się wypowiada w sprawach, w których jest mało obeznany i leje zwykłą „ciepłą wodę”
  Jest kilku jak nie kilkunastu trenerów, którzy zajmują się piłką nożną w śród dzieciaków. Są różne sekcje dotyczące sportów wodnych i tych lądowych. Mam wymieniać nazwiskami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.