Strona główna / Lokalne / Patriotyczny tydzień w Świnoujściu

Patriotyczny tydzień w Świnoujściu

Akcja Tydzień Patriotyczny jest działaniem zapoczątkowaną przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej i przez niego koordynowanym. To szereg wydarzeń organizowanych przez różne instytucje z okazji Święta Niepodległości. Elementem łączącym te wydarzenia jest patriotyzm. Obecnie adresatem akcji są mieszkańcy kilku miejscowości (m.in. Łódź, Gorzów, Wrocław, Lublin, Opole, Wołyń na Ukrainie), w których inicjatywa zyskuje na popularności – dla nich i dzięki nim Tydzień Patriotyczny zyskał swój charakter. Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno osób młodych, dla których dawne formy obchodów nie są atrakcyjne, jak i tych, którzy nie chcą jeszcze o tych formach zapominać. Łączymy tradycje z aktywnym działaniem.

Głównym celem Tygodnia Patriotycznego jest zainspirowanie do patriotyzmu zarówno wobec wielkiej ojczyzny – kraju, jak i małych ojczyzn – miasta, osiedla, sąsiedztwa.

III Tydzień Patriotyczny w Świnoujściu zaczęliśmy 7 listopada od uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na boisku Szkoły Podstawowej nr 1.

Oto pozostałe wydarzenia, które organizujemy lub współtworzymy, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta.

8-10.11.2016 – czytanie dzieciom w Szkole Podstawowej nr1, Przedszkolu Miejskim nr 3 oraz Społecznym Towarzystwie Szkoły Gimnazjalnej,

8-10.11.2016 godz.18.00 – harcerskie dobranocki z Anią.
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do harcówki III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego, znajdującej się w Szkole Podstawowej nr 1 na prezentację bajek na przeźroczach z rzutnika Ania. Chcemy pokazać polskie opowieści z czasów naszej młodości na sprzęcie z minionej epoki, przywołując wspomnienia.

9.11.2016 – czytanie patriotycznych wierszy, Zespół Szkół Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie z siedzibą w Świnoujściu

10.11.2106 – dzień biało czerwony, Społeczne Towarzystwo Szkoły Gimnazjalnej

11.11.2016 – Narodowe Święto Niepodległości, obchody miejskie

12.11.2016 – Retro spotkanie z komputerami.

Zapraszamy w sobotę 12 listopada w godzinach 9.00 – 18.00 na korytarze Szkoły Podstawowej nr 1, aby zobaczyć, dotknąć, a przede wszystkim pograć na starych komputerach i konsolach. Zabierzcie starszych braci, młodsze rodzeństwo, tatę, mamę po to aby mogli sobie przypomnieć, jak się kiedyś grało. Przyjdźcie i zobaczcie najsłynniejszych bohaterów gier wideo – hydraulika Mario, jeża Sonica, goryla Donkey Konga. Poczujcie magię siadając przy komputerach marki Commodore C64, Amiga, Bajt albo starych konsolach Sega lub Nintendo.

Przez cały czas trwania Tygodnia Patriotycznego zbierane są dobrowolne datki dla Fundacji „Niezłomni” im. Zygmunta Szendzielarza Łupaczki. Zebrane kwoty przeznaczane są na odnajdywanie mogił i ekshumację żołnierzy wyklętych oraz na akcję „Niezłomny jest w Tobie”, polegającą na rozpowszechnianiu wiedzy o możliwości przekazywania porównawczego materiału genetycznego i informacji historycznej od osób związanych z ofiarami komunistycznego terroru

Zobacz również

III Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej

W niedzielę 7 sierpnia, odbył się III Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej. Do zawodów przystąpiło tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.