poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / To było ważne spotkanie

To było ważne spotkanie

W dniu 8 listopada, w sali konferencyjno wystawowej Biblioteki Publicznej, odbyła się konferencja poświęcona  Gminnemu Programowi Rewitalizacji.

Konferencję, w której udział wzięli Zastępca Prezydenta Paweł Sujka ,radni Rady Miasta Świnoujście, pracownicy samorządu oraz mieszkańcy miasta prowadzili Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska oraz Przemysław Wojcieszak z Dolnośląskiego Centrum Rozwoju Lokalnego.

Gminny Program Rewitalizacji pomaga w pozyskiwaniu unijnych funduszy na remonty zdegradowanych, często zabytkowych obiektów oraz realizację różnych działań typowo prospołecznych. To najprostsze wyjaśnienie, w dużym skrócie.

Warto przypomnieć, że dzięki poprzedniemu Programowi (Lokalny Program Rewitalizacji) udało się pozyskać środki na rewitalizację niemal 30 inwestycji. Dość powiedzieć chociażby o rewitalizacji ulicy Hołdu Pruskiego i stojących tam kamienic, a także okolicznych ulic Wyszyńskiego, Monte Cassino wraz z budynkami, przebudowie Parku Chopina, budynku Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych (boisko, plac zabaw), renowacji budynków spółdzielczych przy ulicy Piłsudskiego i Paderewskiego, budynku mieszkalnego przy ulicy Piastowskiej i wiele innych. Dzięki Lokalnemu Programowi Rewitalizacji powstała również biblioteka romska. Zakończono I etap modernizacji budynku przychodni zdrowia przy ulicy Dąbrowskiego. Wykonano termomodernizację budynku, prace budowlane wewnątrz budynku, zamontowano nową windę, zmodernizowano część instalacji i pomieszczeń, a przy samym budynku powstała nowoczesna toaleta publiczna.

Ten skuteczny dotąd Program powoli już się kończy. Konieczne jest więc stworzenie nowego, dzięki któremu będziemy nadal mogli starać się o unijne fundusze na kolejne ważne inwestycje oraz działania prospołeczne. – mówi Barbara Michalska

Fot.J.Hyba

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

4 komentarze

  1. Czas na prawdziwego gospodarza w tym mieście. Dość dbania o chodniczki, drogi i oświetlenie tam, gdzie mieszkają Radni. Dość wyprzedaży terenów pod apartamentowce. Pani Michalska nagle przypomniała sobie, że ludzie potrzebują mieszkań. Bo jak do tej pory brała udział w wyprzedaży działek pod apartamentowce – 26 m2 za pół miliona. Hipokryci, dyskusję o budowie terminala kontenerowego sprowadzają do komentarzy „kampanii wyborczej” a jak im się zaczęło palić koło pióra, to nagle sobie przypomnieli że tu mieszkają ludzie.

  2. Ależ dlaczego mam wyjeżdżać, to moje miasto bart. To miasto trzeba zmienić, pozbyć się skompromitowanych urzedników, zacząć dbać o mieszkańców a nie właścicieli apartamentowców, hoteli dla których jesteśmy pokojówkami, sprzątaczkami i nikim więcej. Jeśli uważasz że Świnoujście powinno być w dalszym ciągu folwarkiem zarządzanym przez prezydenta i jego kolesi to może czas abyś to ty wyjechał

  3. jestem przekonany ,ze za 2 lata czas wybrać takiego lokalnego Donalda Trumpa czy ekipę rodem z dobrej zmiany a na końcu ogłosić Swinotix naszego miasta !
    J jeżeli Ci się tu nie podoba – wyjedz !
    Nigdy nigdzie nie będzie doskonale, co nie oznacza że jest żle…

  4. „działania pro społeczne” – brednie mające usprawiedliwiać dalsze betonowanie miasta i koszmarne inwestycje jak choćby Hołdu Pruskiego, która już zaczyna się sypać. Biblioteka Romska? To jakiś żart? Przecież tradycja literacka w tej społeczności nie istnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.