Strona główna / Lokalne / Strumień pieniędzy w 12 ratach?

Strumień pieniędzy w 12 ratach?

W przyszłym roku do kasy miasta ma wpłynąć około 40 mln złotych podatku od gazoportu. Mało prawdopodobne, aby spółka wpłaciła jednorazowo całą kwotę i zapewne wybierze możliwość wpłaty w 12 równych ratach. Zastrzyk gotówki postawi miasto na nogi. Dzięki temu uda się spłacić zadłużenie miasta zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Zadłużenie miasta na koniec roku wynieść ma 78 mln złotych. Posiadając wskaźnik obsługi długu wynoszący 7,8 przy dopuszczalnym 12,36 jesteśmy jednym z najbardziej wiarygodnych finansowo polskich samorządów. Zadłużenie miasta, jest spłacane zgodnie z przyjętym harmonogramem. W 2015 i 2016 roku będzie  to w sumie około  37 mln złotych.

To nie jedyne pieniądze jakie zasilą przyszłoroczny budżet. Pieniądze ze sprzedanych niedawno atrakcyjnych działek w dzielnicy nadmorskiej również znajdą się w przyszłorocznym budżecie.

Kwota uzyskana z ostatniego przetargu nieruchomości zasili przyszłoroczny budżet, pozwalając nie tylko nie zaciągać żadnych zobowiązań, ale również spłacić znaczącą część pozostałych.

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Jeden komentarz

  1. Może miasto wprowadziłoby bezpłatną komunikację publiczną? Jest wiele biedniejszych miast, które mają bezpłatne autobusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.