Strona główna / Lokalne / Strumień pieniędzy w 12 ratach?

Strumień pieniędzy w 12 ratach?

W przyszłym roku do kasy miasta ma wpłynąć około 40 mln złotych podatku od gazoportu. Mało prawdopodobne, aby spółka wpłaciła jednorazowo całą kwotę i zapewne wybierze możliwość wpłaty w 12 równych ratach. Zastrzyk gotówki postawi miasto na nogi. Dzięki temu uda się spłacić zadłużenie miasta zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Zadłużenie miasta na koniec roku wynieść ma 78 mln złotych. Posiadając wskaźnik obsługi długu wynoszący 7,8 przy dopuszczalnym 12,36 jesteśmy jednym z najbardziej wiarygodnych finansowo polskich samorządów. Zadłużenie miasta, jest spłacane zgodnie z przyjętym harmonogramem. W 2015 i 2016 roku będzie  to w sumie około  37 mln złotych.

To nie jedyne pieniądze jakie zasilą przyszłoroczny budżet. Pieniądze ze sprzedanych niedawno atrakcyjnych działek w dzielnicy nadmorskiej również znajdą się w przyszłorocznym budżecie.

Kwota uzyskana z ostatniego przetargu nieruchomości zasili przyszłoroczny budżet, pozwalając nie tylko nie zaciągać żadnych zobowiązań, ale również spłacić znaczącą część pozostałych.

Zobacz również

Meklemburgia zamknięta na jednodniowych turystów. Czy można przejechać tranzytem?

Meklemburgia Pomorze-Przednie wciąż zamknięta dla turystów jednodniowych. Premier Landu utrzymała dotychczasowe restrykcje. Sprawę komentuje prezydent …

Jeden komentarz

  1. Może miasto wprowadziłoby bezpłatną komunikację publiczną? Jest wiele biedniejszych miast, które mają bezpłatne autobusy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.