poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Ta narodowość wiedzie prym w kradzieży silników w Skandynawii

Ta narodowość wiedzie prym w kradzieży silników w Skandynawii

Dziewięć silników zaburtowych i elektronarzędzia o łącznej szacunkowej wartości 325 tysięcy złotych zajęli 9 i 10 listopada w Świnoujściu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej.

W środę strażnicy graniczni w zatrzymanym do kontroli drogowej volkswagenie ujawnili pięć silników zaburtowych, wartych 245 tys. zł. Jeden z nich figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradziony w Szwecji. Przewożący silniki 39-letni obywatel Rumunii nie miał żadnych potwierdzeń ich zakupu. Funkcjonariuszom powiedział, że towar nie jest jego własnością, miał go tylko przewieźć znajomemu do Rumunii.
Dziś natomiast w wytypowanym do kontroli fiacie, który zjechał z promu ze Szwecji, strażnicy znaleźli cztery silniki zaburtowe z poodcinanymi przewodami i kilkanaście sztuk rozmaitych elektronarzędzi o łącznej wartości 80 tys. zł. 30-letni kierowca, także obywatel Rumunii, nie posiadał dowodu zakupu i tłumaczył się tak samo.
Straż Graniczna cały sprzęt zabezpieczyła do czasu ustalenia źródła pochodzenia. Wszczęła w tych sprawach czynności procesowe i sprawdzające.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Jeden komentarz

  1. Mieszkam w Szwecji i czasem widze jak ludzie wrzucaja takie drobiazgi do kapeluszy zebrajacym Rumunom…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.