Strona główna / Lokalne / Ostatni tegoroczny mecz u siebie

Ostatni tegoroczny mecz u siebie

Dobiega końca jesienna runda klasy okręgowej. W najbliższy weekend przedostatnia kolejka, a to oznacza, że piłkarzy Floty zobaczymy w tym roku po raz ostatni w Świnoujściu. Przeciwnikiem będą Błękitni Trzygłów, a spotkanie rozegrane zostanie w sobotę o godzinie 14:00.
Nietypowe w tym przeciwniku jest to, że o ile zazwyczaj do meczu z Flotą przystępują zespoły podbudowane ostatnimi wynikami (w terminarzu Flota jest za kilkoma niżej notowanymi zespołami), tak w przypadku Błękitnych jest zupełnie inaczej. Zaczęli oni rewelacyjnie, wygrywając na dzień dobry w Resku z Mewą 4-1. W trzeciej kolejce przegrali 2-4 w Maszewie, o co nikt żalu nie ma, ale poza tym do piątej kolejki wygrywali wszystko i byli w ścisłej czołówce. W szóstej serii ulegli w Śmierdnicy Iskierce, do czego też mieli prawo, ale od tego momentu zaczęła się niedobra seria. Najpierw porażka 1-2 w Pucharze Polski z Pomorzaninem Nowogard i zaraz potem dwie przegrane w derbowych (w sensie powiatu) meczach ligowych – z Wichrem u siebie 2-4 i ze Spartą w Gryficach 0-1. Czołówka zaczęła się więc oddalać, ale byłaby jeszcze realna szansa na kontakt, gdyby nie niespodziewana porażka 2-3 z Sarmatą. Przed tygodniem drużyna Błękitnych pokonała u siebie outsidera – Zootechnik Kołbacz – tylko 2-1, strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie. Wszystko wskazuje więc na lekki kryzys, ale nie ma co na to spoglądać. Przeciwko Flocie z pewnością będą chcieli zagrać wszyscy zawodnicy i mobilizacja będzie też zapewne inna niż w spotkaniu z Zootechnikiem. A pozycja w tabeli ciągle nie jest zła (piąta), tyle tylko, że do bezpośrednio wyprzedzającej Mewy jest już osiem punktów straty. Ale jak na miejscowość liczącą 670 mieszkańców postawa Błękitnych w bieżącym sezonie, plus siódma pozycja na mecie poprzedniego, jest na pewno powodem do dumy.
U nas jest inaczej. Granie z klubami z Trzygłowia, Mostów, Łożnicy, czy Krąpiela, na pewno zaszczytem dla Świnoujścia nie jest. Ale oczywiście szanujemy każdego rywala, zwłaszcza jeśli dzięki boiskowej postawie i uzyskiwanym wynikom na ten szacunek zasługuje. A Błękitni na pewno zasługują. Oczywiście jesteśmy faworytem tego meczu i na pewno nasz zespół nie będzie walczył o nic innego niż trzy punkty. Nie można pozwalać sobie na jakiekolwiek straty; wystarczyło przecież raz przegrać i raz zremisować, aby fotel lidera zatrząsł się w posadach. Dlatego przyjdźmy na stadion i dodajmy naszym zawodnikom otuchy.
Juniorzy także mieć będę ostatni występ w Świnoujściu. W niedzielę o 13:00 podejmą zajmującą czwartą pozycję Akademię MKP Szczecinek. Tydzień później wyjazd do Koszalina i dla nich na tym jesień 2016 się zakończy.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.