poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Ważne zebranie. Odpowiedzialni za losy Warszowa

[ZDJĘCIA] Ważne zebranie. Odpowiedzialni za losy Warszowa

Progów zwalniających, posprzątania śmieci, rozwiązania problemu Modrzejewskiej 20, a także informacji na temat budowy terminala kontenerowego oczekują mieszkańcy Warszowa. W środę spotkali się w sali MDK, aby rozmawiać o swoich problemach. W zebraniu mieszkańców wzięli udział przedstawiciele miasta.

Zastępca prezydenta Barbara Michalska przedstawiła plany związane z osiedlem Warszów w ciągu najbliższych kilku lat. Wśród inwestycji jest budowa centrum przesiadkowego, budynku komunalnego, a także remont kilku ulic. Władze miasta chcą także szybko wybudować ścieżkę rowerową do Międzyzdrojów bez względu na to, czy terminal kontenerowy powstanie, czy nie.

Mieszkańcy Warszowa prosili m.in. o rozwiązanie problemu związanego z niektórymi lokatorami bloku socjalnego przy ul. Modrzejewskiej 20. Barbara Michalska przyznała, ze miasto popełniło błąd lokując w jednym miejscu ludzi z podobnymi problemami. W ciągu najbliższych kilku lat, osoby z prawem do mieszkania w lokalach socjalnych będą zasiedlani pośród zwykłych lokatorów – tak, aby byli zmuszeni akceptować normy społeczne.

Wśród poruszanych tematów była potrzeba modernizacji ulicy Barlickiego. Mieszkańcy usłyszeli, że ta inwestycja będzie mogła ruszyć dopiero wraz z budową dróg dojazdowych do portu.

Zastępca prezydenta Paweł Sujka zapewnił, że akcja odławiania dzików będzie przeprowadzana także na Warszowie.

Środowe spotkanie na Warszowie pokazało, że rady osiedli to doskonały pomysł na budowanie społeczeństwa obywatelskiego. W przeciwieństwie do lewobrzeżnej części miasta, mieszkańcy Warszowa  świadomie uczestniczą w życiu publicznym, są aktywni i odpowiedzialni za losy swojej dzielnicy.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    A nie powinno być tak, że urzędasy powinni odpowiadać za swoje błędy?
    Tutaj ewidentnie kobiecina przyznała się do swojej głupoty, więc . . .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.