Strona główna / Lokalne / Specjalna radiostacja do zobaczenia w Podziemnym Mieście

Specjalna radiostacja do zobaczenia w Podziemnym Mieście

Od dziś w Podziemnym Mieście można oglądać  prawdziwe cudo techniki – radiostację R-394KM- zaprojektowaną dla grup specjalnych i szpiegów. Radiostacja R-394KM (zwana 'erką’) była podstawowym środkiem do łączności grup specjalnych z wojskami własnymi głównie na kierunku radiowym z użyciem szybkiej automatycznej telegrafii. Radiostacja miała zasięg nawet 1500 km.
Erka ma urządzenie pamięciowo manipulacyjne pozwalające na przechowywanie, odczytywanie i kontrolowanie informacji cyfrowej (max 200grup) oraz nadawanie z szybkością 167 grup/min. Umożliwia pracę morsem ręcznie lub półautomatycznie (klawiatura).

Przewidziana do pracy w temp -20/+40 st.C (biorąc pod uwagę rosyjskie zimy prawdopodobnie działała w niższych ) konstrukcja radiostacji pozwala na zrzut na spadochronie w specjalnych zasobnikach GK-30/40R a przy zamkniętej pokrywie jest pyło- i wodoszczelna.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Jeden komentarz

  1. żadne to cudo w tym czasie były już mniejsze i o większej mocy (ta miał 10W) , do tego egzemplarza w powinna być jeszcze ładowarka sieciowa oraz taka ręczna ( ciekawi mnie ten mikrofon czy co to jest bo w oryginale go nie widziałem ), a także antena z przeciwwaga i masztem (można też było korzystać z inny elementów np drzewa)szybko padały akumulatory ciekawe jaki jest ich stan w tym oryginale ale można podłączyć każdy samochodowy tylko jak go tzw. „szpiedzy” nosili 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.