poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Czy jest potrzebny? SMS do mieszkańców może ostrzec i poinformować

Czy jest potrzebny? SMS do mieszkańców może ostrzec i poinformować

Z systemu powiadamiania telefonicznego korzystają już mieszkańcy wielu gmin w Polsce. Wiadomości tekstowe ostrzegają mieszkańców o wichurze, sztormie, przypominają o wydarzeniach kulturalnych. Może także poinformować o dokumentach gotowych do odbioru, a nawet awarii wodociągu.

Na razie, jeżeli chodzi o ostrzeżenia dotyczące sytuacji meteorologicznej, funkcjonują one na oficjalnych stronach urzędu miasta www.swinoujscie.pl  w zakładce i pod znakiem „Ostrzeżenia”. Z planem imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych można również zapoznać się na tej stronie w zakładce „Kalendarz wydarzeń”. Nie każdy jednak zagląda na stronę internetową urzędu miasta. Wiadomości tekstowe byłyby z pewnością sporym ułatwieniem dla mieszkańców.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

3 komentarze

  1. W wyjątkowych sytuacjach, np. zagrożenia zdrowia i życia, głosowania w wyborach lokalnych, na budżetem obywatelskim, warto takie coś wprowadzić, ale w przypadku informowania o wydarzeniach kulturalnych to jednak strata pieniędzy.

  2. Cały świat odchodzi od SMSów (no dobra -cały rozwinięty). Wprowadzanie SMS -zwłaszcza płatnych (bezpośrednio lub pośrednio -reklamowych) to jakaś makabra. SMSy są mało wygodne, niosą niewiele treści i tylko w formie texu… Jest jednak technologia, która na zachodzie zagościła już na dobre a do nas puka nieśmiało bo krypciany zapach jej przeszkadza… najmłodsze pokolenie zna… Nie wchodźmy w SMSy z publicznymi pieniędzmi.

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    Zaraz robactwo z um wyskoczy z nowiną, że to będą koszty nie do przeskoczenia i miasta na to nie stać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.