czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Są pieniądze na budowę przedszkola dla 200 dzieci

Są pieniądze na budowę przedszkola dla 200 dzieci

W przyszłorocznym budżecie miasta zabezpieczono 4,4 mln złotych na budowę przedszkola przy ulicy Bydgoskiej w Świnoujściu. Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest gotowy. Jego wykonawcą  jest szczecińska firma „Arkada”.

Przedszkole powstanie na działce o łącznej powierzchni 7898 m2 . Dla tego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta, z przeznaczeniem dla potrzeb powszechnych gminy, w tym właśnie budowy obiektów oświatowych. Placówka będzie 8-oddziałowym przedszkolem, przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały. Będzie to przedszkole o charakterze  integracyjnym dla  200 dzieci. Funkcjonować będą dwie grupy dzieci niepełnosprawnych –  także poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Planowane zatrudnienie to 20 nauczycieli oraz 18 pracowników administracyjno-socjalnych.

Budynek przedszkola zaplanowany został wstępnie jako jednokondygnacyjny, z możliwością jednak budowy drugiej  kondygnacji z częścią administracyjno-socjalną, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W przedszkolu znajdować się będzie 8 sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków; duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone  sale, sala rehabilitacyjna; gabinet logopedyczny; gabinet dydaktyczno-terapeutyczny, sala komputerowa, kuchnia z zapleczem, toaleta dla niepełnosprawnych; pomieszczenia na odzież czystą i brudną, pralnia.

Przy budynku zlokalizowane będzie boisko do gier zabawowych orasz usypana górka saneczkowa. Do tego mała architektura (pergole, ławki, kosze na śmieci, inne) letni i zimowy ogród (patio lub oranżeria), pomieszczenie na wózki i zabawki zewnętrzne, parking.

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.