Strona główna / Hobby / Sylwester najszybszy w sobotnim parkrunie

Sylwester najszybszy w sobotnim parkrunie

19 parkrun w sobotę (19.11.2016) zgromadził na starcie 57 osób i 14 wolontariuszy. Pogoda była motywująca do biegania – 14 osób poprawiło swoje rekordy życiowe, a  6 osób wzięło udział w parkowej, biegowej imprezie po raz pierwszy. Nasz rower bezpieczeństwa w osobie Joanny Bilard ledwo zdążył przed pierwszym biegaczem, Sylwestrem Swędrowskim, który pokonał trasę 5 km w 18 minut 58 sekund. Na kolejnych „medalowych” pozycjach uplasowali się: Kamil Stępień (21.14) i Robert Dusza (21.37). Wśród zwycięskich pań dominowała młodzież. I miejsce zajęła Joanna Zając z czasem 24.51, drugie Magdalena Skórka (25.38) i trzecie Anna Wojciechowska (25.59). Wśród dzisiejszych biegaczy był jeden z maratończyków z Aten – Andrzej Skrzypiec. i dwóch biegaczy pływających –  trenujących na pokładzie statku – Andrzej i Zbyszek.

Zespół parkrun dziękuje wszystkim zaangażowanym w  bieg wolontariuszom, uczestnikom biegu i sponsorom, którzy zapewniają “pobiegowe” kulinarne atrakcje.

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …