środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Mistrzostwo jesieni faktem. Wicher Brojce – Flota 0-3 (0-1)
Foto: Piotr Zgraja

Mistrzostwo jesieni faktem. Wicher Brojce – Flota 0-3 (0-1)

Pierwsza runda za nami. Jak było do przewidzenia Flota ukończyła ją na pierwszym miejscu z przewagą pozwalającą uniknąć stresu. Na koniec pierwszej rundy przyszło jechać do Brojc, na mecz z jednym z najgroźniejszych konkurentów. Niebiesko-biali wygrali 3-0. Jeśli wczoraj pisano, że Legia zmiażdżyła Jagiellonię, bo wygrała z nią 4-1, to znaczy że Flota zmiażdżyła dwunastu swoich przeciwników, czyli dokładnie 80 procent. Ciekawe swoją drogą, jak dziennikarze by określili wygraną Legii w wymiarze 26-0?
Także i Wicher przegrał 15042072_1151224474932431_1189318062037719472_oróżnicą trzech bramek. Chwała gospodarzom za bardzo dobrą organizację meczu, za ambicję i podjęcie walki. Nie zamurowali się, konstruowali akcje, stworzyli kilka sytuacji podbramkowych. Raz nawet piłka otarła się o poprzeczkę. Ale wygrało doświadczenie. Wiekowi zawodnicy Floty udowodnili dziś, że nie przypadkiem grali w przeszłości w I lidze, a nawet ekstraklasie i to oni ten mecz rozstrzygnęli. Dwaj z nich strzelili wszystkie bramki, z kolei Rygielski królował na przedpolu i zbierał wszystko, co było w pobliżu.
W 29 minucie Trafalski wyłuskał piłkę n swojej połowie i podał do Stanszewskiego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Michalakowi. W 64, po wrzucie z autu Welki, Mosiądz podał do Staniszewskiego, ten cofnał piętą do Skwary, który chytrym strzałem z 20 metrów pod poprzeczkę podwyższył na 2-0. Trzeciego gola zdobył ponownie Staniszewski, wykorzystując błąd przyjęcia piłki przez Luneko, po zagraniu Skwary. Gospodarze najlepszą okazję mieli w 31 minucie, kiedy po strzale P. Szustka (przy stanie 0-1) z wolnego, piłka musnęła poprzeczkę.
Zwycięstwo Floty może nawet trochę wyższe niż to optycznie wyglądało, ale na pewno zasłużone i ilustrujące ogólną wyższość naszego zespołu. Były jednak i inne okazje, a najlepszą miał w 22 minucie Rygielski, gdy po rzucie wolnym wykonanym przez Bursę trafił w obrońcę Wichra.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

3 komentarze

  1. Brawo Flota!!! Panie Prezydencie Flota zasługuje na wsparcie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.