Strona główna / Lokalne / 40-latek groził nastolatce. Mówił, że chce ją zabić

40-latek groził nastolatce. Mówił, że chce ją zabić

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę w związku z kierowaniem przez niego gróźb. 40-latek groził swojej 19-letniej partnerce pozbawieniem życia. Po przedstawieniu zarzutów, podejrzany został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

W miniony czwartek do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosiła się młoda kobieta. W rozmowie z policjantami 19-latka opowiedziała o swoich obawach związanych z jej obecnym partnerem. Mężczyzna miał kierować groźby pozbawienia życia, co wzbudzało w niej uzasadnione obawy ich spełnienia.

Stróże prawa przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, po czym w ramach prowadzonego postępowania skrupulatnie zebrali materiał dowodowy.

Jeszcze tego samego dnia podejrzewany został zatrzymany i trafił za kratki policyjnego aresztu. Mundurowi przedstawili 40-latkowi zarzut przestępstwa dotyczącego gróźb karalnych popełnionego w warunkach recydywy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego w tej sprawie Komendant Miejski Policji w Świnoujściu złożył do Prokuratora Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny aresztu. Na piątkowym posiedzeniu sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. szt. Beata Olszewska

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.