Strona główna / Lokalne / Kurczak z rożna. Od 25 lat niezmienny smak

Kurczak z rożna. Od 25 lat niezmienny smak

Tradycja zobowiązuje – tak w skrócie można powiedzieć o świnoujskich kurczakach z rożna. W tym roku pierwszy w mieście punkt gastronomiczne z kurczakami obchodzi swoją rocznicę. Mieszkańcy od 25 lat mogą cieszyć się ich smakiem. Specjalnie dla naszych Czytelników, zdradzimy tajemnicę soczystego i pysznego przyrumienionego kurczaka z rożna.

Świnoujścianie najczęściej kupują kurczaka z rożna na obiad, ale ląduje też na stołach na zakrapianych domówkach. Wtedy najlepiej przekąsić go ogórkiem i bułką. Tego smaku przez lata nie wyparły ani kebaby, ani hamburgery. Pierwszy punkt położony jest na ul. Konstytucji 3 Maja, drugi na Placu Wolności.

Pierwszy uliczny fast food

Budka z kurczakami była w Świnoujściu pierwszym ulicznym fast foodem. W latach 90-tych, obok zapiekanek i pasztecików, był to najczęściej pożądany towar wśród ludzi chcących szybko przekąsić coś na mieście. Kurczaki kupowali nie tylko przechodnie skuszeni zapachem unoszącym się na ulicy. Firmy taksówkowe odbierały telefoniczne zamówienia na upieczone kurczaki na wynos. I tak jest do dzisiaj. Wszystko dzięki niezmiennemu smakowi obracających się na rożnie kurczaków.

Duże i przyprawione

Na jednym rożnie obracają się trzy, cztery sztuki. Zanim kurczaki trafią na rożen, są odpowiednio przyprawiane. Codziennie świeże. Wybierane są tylko te ważące minimum 1,5 kilograma. Do opiekania używa się rożna elektrycznego, a nie gazowego. To gwarantuje pożądany smak soczystego mięsa odchodzącego od kości. Kurczakiem najedzą się 3 osoby.

Z dodatkami

Kurczaki najlepiej smakują z małosolnymi ogórkami i bułką. Można je zjeść na miejscu lub poprosić o zapakowanie na wynos. Wtedy do złotego kurczaka polecamy frytki, albo pieczone ziemniaki i warzywa z wody. Cały kurczak kosztuje 22 złote. Porcją najedzą się trzy osoby.

Zobacz również

Woda w kranach w Świnoujściu jest badana częściej

Woda pitna dla odbiorców Świnoujścia nie jest pobierana z wód  powierzchniowych tj. ani z Odry …

6 komentarzy

  1. Kurczak owszem wspanialy… ale przygotujmy sie na gburliwa opryskliwa obsluge, brak usmiechu… ogolnie szkoda ze nie znalazlam w swinoujsciu wiecej takich punktow bo kurczaki z rozna uwielbiam ale na spotkanie z nieprzyjemna pania obslugujaca sie juz nie pokusze!! Wzywam potencjalnych inwestorow kurczakowych do powrotu do swinoujscia bo popyt jest a ten punkt zdecydowanie potrzebuje konkurencji!

  2. potwierdzam, kurczaki zawsze takie same, zarombiste, jak jestem w Łukęcinie(od 200 roku) zawsze jeździmy do Swinoujścia i jemy po jednym na głowę, naprawdę polecam

  3. Tej pani stanowczo nie polecam.Siedzi całymi dniami i wystawia swój tłusty łeb przez okienko.Filuje kto co wokolicznych sklepach kupuje a zwłaszcza chodzi tu o sklepy monopolowe. Monitoring całodobowy.

  4. 22 zl to ja kupie za 4 zl i sobie zrobie w piekarniku

  5. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    Kiedyś było więcej takich kurczaków, ale nie przetrwały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.