Strona główna / Lokalne / Mężczyzna podejrzewany o dokonanie zabójstwa zatrzymany w Świnoujściu

Mężczyzna podejrzewany o dokonanie zabójstwa zatrzymany w Świnoujściu

Mężczyzna typowany jako sprawca zabójstwa kobiety został zatrzymany na terenie Świnoujścia. 26-latek trafił w ręce stróży prawa tuż po wjeździe na teren Polski. Do jego zatrzymania doszło dzięki współpracy policjantów ze świnoujskiej komendy z policjantami z Komendy Stołecznej Policji oraz ze Strażą Graniczną.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji prowadzący czynności służbowe dotyczące zabójstwa 36-letniej kobiety, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie kraju, ustalili, że podejrzewanym o dokonanie tego czynu jest 26-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Ponadto w toku prowadzonych czynności stróże prawa ustalili, że sprawca zabójstwa uciekł za granicę, jednak w najbliższych dniach będzie wracał do kraju promem ze Szwecji.

Po potwierdzeniu tej informacji policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w minioną sobotę zatrzymali podejrzewanego 26-latka, chwilę po tym, jak opuścił pokład promu. Mężczyzna nie krył zdziwienia na widok zakładanych mu na ręce kajdanek. Tuż po zatrzymaniu sprawca przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu trafił za kratki. Za zbrodnię mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wyjaśnili sprawę zaginięcia 36-letniej mieszkanki Konstancina-Jeziornej. Zaledwie kilku dni potrzebowali, aby ustalić, że kobieta niestety padła ofiarą zbrodni. Jej ciało zostało ukryte w miejscowości na terenie powiatu grójeckiego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to zabójstwo na terenie Świnoujścia, chwilę po tym, jak opuścił pokład promu ze Szwecji. Wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz stołeczni policjanci.

O zaginięciu 36-latki w poniedziałek zostali powiadomieni policjanci z Konstancina-Jeziornej, gdzie zamieszkiwała kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że od jakiegoś czasu nie kontaktowała się z bliskimi, którzy zaniepokojeni tą sytuacją zgłosili sprawę funkcjonariuszom.

Policjanci pojawili się w mieszkaniu kobiety, a chcąc wyjaśnić okoliczności jej zaginięcia w pierwszej kolejności obejrzeli monitoring, który znajdował się na osiedlu. Z uzyskanych informacji wynikało, że kilka dni wcześniej z bloku 36-latki, późno w nocy wychodził mężczyzna i niewykluczone, że to właśnie on mógł mieć związek z tą sprawą. W przypadku zaginięć osób funkcjonariusze rozpatrują zawsze kilka wersji, również tę, że poszukiwana osoba mogła paść ofiarą przestępstwa. Ponieważ w tym przypadku dotychczasowe ustalenia na to wskazywały, sprawą zajęli się policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw.

Następnego dnia w mieszkaniu kobiety ekipa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie sprawdzali wszystkie informacje, które mogły mieć znaczenie w tej sprawie. Intensywne czynności operacyjne oraz procesowe przyniosły efekty już po kilkudziesięciu godzinach. W czwartek policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który był widziany tej nocy w miejscu zamieszkania 36-latki.

Z informacji policjantów wynikało, że tego dnia, kiedy wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu kobiety, mężczyzna wyjechał do Świnoujścia i promem udał się do Szwecji. Kiedy funkcjonariusze ustalili, że będzie on wracał do kraju w sobotę rano, o pomoc poprosili swoich kolegów z komendy w Świnoujściu. Policjanci zatrzymali 26-letniego Jakuba K.

Mężczyzna został przewieziony do stołecznej komendy. Z relacji 26-latka wynikało, że pojawił się w mieszkaniu kobiety, aby uporządkować akwarium, ponieważ zajmował się tym na co dzień. Tam miało dojść do kłótni z 36-latką, w trakcie której przewrócił ją, a następnie zaczął dusić. Jej ciało ukrył w garażu na terenie posesji w powiecie grójeckim.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która wspólnie z policjantami będzie wyjaśniać okoliczności tej zbrodni oraz motywy działania mężczyzny. Jakub K. został już przesłuchany przez prokuratora. Za zabójstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz również

Świnoujście. Zakaz kąpieli na części kąpieliska

Z uwagi na pojawienie się sinic, dziś 17 sierpnia 2022r. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.