Strona główna / Lokalne / Na golasa do toalety. Codzienne bolączki lokatorów budynku socjalnego

Na golasa do toalety. Codzienne bolączki lokatorów budynku socjalnego

Stała kontrola pracowników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz nadzór firmy ochroniarskiej skutecznie zmniejszają ryzyko występowania dewastacji i zniszczeń w przedmiotowym budynku. Nie oznacza to jednak, że zjawisko to nie występuje tam w ogóle. Kolejnym problemem jest brak norm społecznych u niektórych lokatorów.

Budynek składa się z 20 lokali socjalnych i 7 pomieszczeń tymczasowych. Zamieszkuje w nim średnio 50 osób. W większości są to osoby eksmitowane z innych zasobów. Spora ilość takich mieszkańców korzystających ze wspólnych pomieszczeń i urządzeń zwiększa ryzyko uszkodzenia lub zużycia elementów wyposażenia budynku.

– Odnotowaliśmy nieliczne przypadki celowego zniszczenia elementów budynku – ścian i drzwi oraz w ostatnim czasie włamanie do automatu wrzutowego. W każdym z tych przypadków sprawca został ustalony. Ujawnione szkody, po wezwaniu winnych, zostały przez nich naprawione, bądź zostali obciążeni za ich usunięcie – tłumaczy Artur Ćwik, dyrektor ZGM.

Każdy akt niszczenia lub dewastacji traktowany jest jako naruszanie porządku domowego oraz zasad ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego i powoduje wyciągnięcie konsekwencji przewidzianych w prawie.

– Mamy sąsiada, który zatruwa nam życie. Ma prawdopodobnie wszy – opowiada lokatorka jednego z mieszkań. Zniszczenia to jedna sprawa, a to jak zachowują się  niektórzy ludzie – drugie. Przed budynkiem nie można zaparkować samochodu, bo nie wiadomo, czy po przyjściu będą wszystkie lusterka. Albo na przykład jeden z sąsiadów na golasa chodzi do toalety – to takie nasze codzienne bolączki – opowiada.

Koszty napraw związane są z bieżąc eksploatacją budynku i jego części wspólnych, jak np. wymiana żarówek, naprawa zad udrożnienie instalacji kanalizacyjnej, czy czyszczenie automatów pralniczych.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    Niezły folklor…

  2. Bo prezydent zamiast zostawic degeneratow na modrzejewskiej i zabrac z stamtąd normalniejsze rodziny do tego budynku…. To wymiesza tak ludzi i zadowolony siedzi… Niech sam idzie zobaczyc jak to fajnie sie tak mieszka ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.