niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Wpadło 5 poszukiwanych przez policję

Wpadło 5 poszukiwanych przez policję

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali w ciągu minionych dwóch dni pięciu poszukiwanych ukrywających się przed organami ścigania. Rekordzista spędzi za kratkami następne 2,5 roku. Jeden z poszukiwanych mężczyzn, chcąc uniknąć kary, podawał się za brata.

Jako pierwszy został zatrzymany 35-letni mieszkaniec Ostródy. Dzielnicowi patrolujący okolice Parku Zdrojowego zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok mundurowych przyspieszył kroku. Policjanci postanowili poznać przyczynę jego zachowania. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Sąd Okręgowy w Elblągu oraz dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Łączna kara pozbawienia wolności to 2,5 roku.

Następnym poszukiwanym okazał się 24-letni mieszkaniec Świnoujścia. Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli na jednej z ulic miasta idącego mężczyznę, w którym rozpoznali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. 24-latek figurował jako poszukiwany w Systemie Informacyjnym Schengen. Świnoujścianin został zatrzymany i trafił do aresztu.

Kolejny poszukiwany wpadł w ręce stróży prawa podczas kontroli drogowej. Policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli osobówkę. Za kierownicą pojazdu siedział 39-letni mieszkaniec Świnoujścia. Po sprawdzeniach w Krajowym Systemie Informaji Policji wyszło na jaw, że kierowca jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lęborku celem odbycia kary 6 dni pozbawienia wolności. 39-latek, nie chcąc trafić za kratki, uwolnił się od kary, wpłacając na konto sądu kilkusetzłotową grzywnę.

Kolejni dwaj ukrywający się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości zostali zatrzymani w nocy.

Patrolujący ulice Świnoujścia policjanci sprawdzili tożsamość trzech mężczyzn podczas podjętej interwencji. Jednym z nich był 36-letni świnoujścianin poszukiwany listem gończym wydanym przez Wojskowy Sąd Garnizonowy w Szczecinie.

Inny patrol, który także wylegitymował uczestników interwencji ustalił, że 42-letni mieszkaniec Bartoszyc jest poszukiwany przez tamtejszy sąd celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.