Strona główna / Lokalne / Olimpiada w przedszkolu. Zawody w biegu z klockami

Olimpiada w przedszkolu. Zawody w biegu z klockami

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Świnoujściu rywalizowały podczas przygotowanej przez opiekunów olimpiady. Pomysłodawczynią zawodów była pani Basia Ćwikła, a w organizacji pomagali jej pracownicy placówki.

Były m.in. biegi z plecakiem wypełnionym klockami. Klocki należało w wyznaczonym miejscu wyjąć i zbudować wieżę. Były też biegi z hulajnogą i przeciąganie liny. Najważniejsza była dobra zabawa i rywalizacja przy zachowaniu zasad fair play.

– Zaczęliśmy od złożenia przysięgi. Nie było mowy o żadnym popychaniu czy nerwach w razie przegranej. Chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i promocję zdrowia. To nauka o znaczeniu ruchu w życiu i zdrowej, sportowej rywalizacji – tłumaczą nauczyciele.

Po zawodach dzieci razem z opiekunami śpiewali piosenki. Każda drużyna miała także przygotowane swoje okrzyki. Na koniec wręczono dyplomy i puchary. Ufundował je Klub Sportowy „Uznam”

Zobacz również

Ujął nietrzeźwego kierującego, a następnie powiadomił policję

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Świnoujścia, który idąc ulicą Marynarzy w Świnoujściu, dostrzegł nietrzeźwego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.