Strona główna / Hobby / 130 młodych piłkarzy rozwija się pod doświadczonymi skrzydłami

130 młodych piłkarzy rozwija się pod doświadczonymi skrzydłami

Były wychowanek Floty Świnoujście Marcin Adamski wychodzi z podziwu, że tyle dzieci wciąż chce kopać piłkę. Dziś to już nie te same czasy, gdy on uczył się grać. Zamiast na podwórku, młodzi ludzie mogą korzystać z infrastruktury sportowej i wiedzy doświadczonych trenerów.

Kilka miesięcy temu razem z Sebastianem Olszarem i Adrianem Górskim wpadli na pomysł otwarcia akademii piłkarskiej. Zgodnie stwierdzili, że w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży przez lata w mieście powstało wiele zaniedbań. Po cichu wierzą, że wśród swoich wychowanków wyrośnie przyszły reprezentant Polski.

15032769_1806517316233116_2591226993122388641_n
W życie akademii angażują się też rodzice

– Mamy 130 zawodników podzielonych na 6 drużyn. Nie prowadzimy selekcji, mogą do nas uczęszczać zarówno chłopcy jak i dziewczyny, dzieci bardziej, bądź mniej uzdolnione piłkarsko, które są dopasowywane do odpowiedniej grupy wiekowej i szkolone w grupach z dziećmi o zbliżonych umiejętnościach piłkarskich – mówi Sebastian Olszar z Akademii Piłkarskiej Baltica.

Marcina Dorna - szkoleniowiec U-19 wraz z trenerami AP Baltica przeprowadził dla naszych zawodników bardzo ciekawe zajęcia piłkarskie.
Marcina Dorna – szkoleniowiec U-19 wraz z trenerami AP Baltica przeprowadził dla naszych zawodników bardzo ciekawe zajęcia piłkarskie.

Trenerzy zgłosili 4 drużyny do rozgrywek organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w sezonie rozgrywkowym 2016/2017: Drużynę Młodzików do Terenowej Ligi Młodzika, Drużynę Orlików do Terenowej Ligi Orlika i 2 drużyny Żaków do Terenowej Ligi Żaka. Dzięki temu, młodzi zawodnicy mogą rywalizować ze swoimi kolegami z innych klubów.

Akademia Baltica powstała kilka miesięcy temu. Ideą założycieli było optymalnych warunków do spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Akademia finansowana jest przez założycieli z ich środków prywatnych, a po części także ze składek członkowskich rodziców dzieci.

– Jesteśmy także otwarci na dzieci z mniej zamożnych rodzin. Nasz regulamin jest tak skonstruowany, że dzieci pochodzące z takich domów, uczą się u nas bezpłatnie. Pracujemy nad pozyskaniem sponsorów i partnerów dla akademii. Dlatego zapraszamy każdego, kto chciałby nas wspomóc – tłumaczy Marcin Adamski.

Założycielom akademii marzy się klub piłkarski z prawdziwego zdarzenia. Dlatego rozpoczęli od sportowego szkolenia dzieci i młodzieży.

–  Uważamy, iż fundamentem funkcjonowania każdego klubu sportowego powinni być wychowankowie. Tylko na takiej bazie można budować klub sportowy.  Wymaga to jednak czasu, cierpliwości, pomysłu, odpowiedniej wiedzy, pasji i zaangażowania, których nam nie zabraknie – mówi z przekonaniem Marcin Adamski.

13239367_1733423696875812_3750773050376745371_n
Marcin Adamski i Sebastian Olszar – dwaj z trzech założycieli akademii piłkarskiej.

Akademia Piłkarska Baltica jest największą organizacją sportową – pod względem liczby zrzeszonych członków – na wyspie Uznam, skupiającym w swoich szeregach 130 zawodników i to zaledwie po 2 miesiącach funkcjonowania.

– Przystąpiło do nas wielu zawodników urodzonych w Świnoujściu, którzy w poszukiwaniu wysokiego poziomu szkolenia piłkarskiego, wcześniej wyjechało do różnych niemieckich i polskich klubów, a teraz powrócili, aby szkolić się w naszej akademii – mówi z dumą Sebastian Olszar.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

2 komentarze

  1. Super Akademia Super trenerzy,którzy dają dzieciom radość i o to właśnie chodziło.
    Gratulacje dla trenerów,że udało im się stworzyć coś wielkiego i życzę im dalszym sukcesów.Brawo

  2. Brawo, chłopaki robią dobrą robotę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.