Strona główna / Hobby / 130 młodych piłkarzy rozwija się pod doświadczonymi skrzydłami

130 młodych piłkarzy rozwija się pod doświadczonymi skrzydłami

Były wychowanek Floty Świnoujście Marcin Adamski wychodzi z podziwu, że tyle dzieci wciąż chce kopać piłkę. Dziś to już nie te same czasy, gdy on uczył się grać. Zamiast na podwórku, młodzi ludzie mogą korzystać z infrastruktury sportowej i wiedzy doświadczonych trenerów.

Kilka miesięcy temu razem z Sebastianem Olszarem i Adrianem Górskim wpadli na pomysł otwarcia akademii piłkarskiej. Zgodnie stwierdzili, że w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży przez lata w mieście powstało wiele zaniedbań. Po cichu wierzą, że wśród swoich wychowanków wyrośnie przyszły reprezentant Polski.

15032769_1806517316233116_2591226993122388641_n
W życie akademii angażują się też rodzice

– Mamy 130 zawodników podzielonych na 6 drużyn. Nie prowadzimy selekcji, mogą do nas uczęszczać zarówno chłopcy jak i dziewczyny, dzieci bardziej, bądź mniej uzdolnione piłkarsko, które są dopasowywane do odpowiedniej grupy wiekowej i szkolone w grupach z dziećmi o zbliżonych umiejętnościach piłkarskich – mówi Sebastian Olszar z Akademii Piłkarskiej Baltica.

Marcina Dorna - szkoleniowiec U-19 wraz z trenerami AP Baltica przeprowadził dla naszych zawodników bardzo ciekawe zajęcia piłkarskie.
Marcina Dorna – szkoleniowiec U-19 wraz z trenerami AP Baltica przeprowadził dla naszych zawodników bardzo ciekawe zajęcia piłkarskie.

Trenerzy zgłosili 4 drużyny do rozgrywek organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w sezonie rozgrywkowym 2016/2017: Drużynę Młodzików do Terenowej Ligi Młodzika, Drużynę Orlików do Terenowej Ligi Orlika i 2 drużyny Żaków do Terenowej Ligi Żaka. Dzięki temu, młodzi zawodnicy mogą rywalizować ze swoimi kolegami z innych klubów.

Akademia Baltica powstała kilka miesięcy temu. Ideą założycieli było optymalnych warunków do spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Akademia finansowana jest przez założycieli z ich środków prywatnych, a po części także ze składek członkowskich rodziców dzieci.

– Jesteśmy także otwarci na dzieci z mniej zamożnych rodzin. Nasz regulamin jest tak skonstruowany, że dzieci pochodzące z takich domów, uczą się u nas bezpłatnie. Pracujemy nad pozyskaniem sponsorów i partnerów dla akademii. Dlatego zapraszamy każdego, kto chciałby nas wspomóc – tłumaczy Marcin Adamski.

Założycielom akademii marzy się klub piłkarski z prawdziwego zdarzenia. Dlatego rozpoczęli od sportowego szkolenia dzieci i młodzieży.

–  Uważamy, iż fundamentem funkcjonowania każdego klubu sportowego powinni być wychowankowie. Tylko na takiej bazie można budować klub sportowy.  Wymaga to jednak czasu, cierpliwości, pomysłu, odpowiedniej wiedzy, pasji i zaangażowania, których nam nie zabraknie – mówi z przekonaniem Marcin Adamski.

13239367_1733423696875812_3750773050376745371_n
Marcin Adamski i Sebastian Olszar – dwaj z trzech założycieli akademii piłkarskiej.

Akademia Piłkarska Baltica jest największą organizacją sportową – pod względem liczby zrzeszonych członków – na wyspie Uznam, skupiającym w swoich szeregach 130 zawodników i to zaledwie po 2 miesiącach funkcjonowania.

– Przystąpiło do nas wielu zawodników urodzonych w Świnoujściu, którzy w poszukiwaniu wysokiego poziomu szkolenia piłkarskiego, wcześniej wyjechało do różnych niemieckich i polskich klubów, a teraz powrócili, aby szkolić się w naszej akademii – mówi z dumą Sebastian Olszar.

Zobacz również

Medycy ze szpitala szczepili młodzież ze szkół

Pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły szczepili w Punkcie Szczepień Powszechnych młodzież w wieku od …

2 komentarze

  1. Super Akademia Super trenerzy,którzy dają dzieciom radość i o to właśnie chodziło.
    Gratulacje dla trenerów,że udało im się stworzyć coś wielkiego i życzę im dalszym sukcesów.Brawo

  2. Brawo, chłopaki robią dobrą robotę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.