Strona główna / Lokalne / Bez prawka i po pijaku próbował tłumaczyć się przed policjantami

Bez prawka i po pijaku próbował tłumaczyć się przed policjantami

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień oraz bez dokumentów potwierdzających badania techniczne i zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Dodatkowo 26-latek kierował audi nie dopuszczonym do ruchu z tablicami rejestracyjnymi przykręconymi z innego auta. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje karne i finansowe.

Patrolujący w niedzielną noc ulice Świnoujścia policjanci zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Audi, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył, a następnie gwałtownie skręcił w osiedlową uliczkę przy ulicy Batalionów Chłopskich. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli.

Badanie 26-letniego świnoujścianina na zawartość alkoholu wykazało stan nietrzeźwości – miał w organizmie ponad 1,5 promila. Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych potwierdziły, iż mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Poddany kontroli kierujący nie miał przy sobie żadnych dokumentów audi, którym podróżował. Dalsze sprawdzenia w Krajowym Systemie Informacji Policji wykazały, że samochód, którym poruszał się mężczyzna nie jest w ogóle dopuszczony do ruchu – nie był ubezpieczony oraz nie miał ważnego przeglądu technicznego. Wnikliwa kontrola wykazała, że audi posiada przykręcone tablice rejestracyjne z innego pojazdu.
W związku z popełnieniem przez 26-latka przestępstwa policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali go w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł.

Dodatkowo mężczyźnie przedstawiono zarzuty związane z popełnionymi wykroczeniami. Za kierowanie bez posiadania wymaganych dokumentów oraz uprawnień pojazdem nie dopuszczonym do ruchu sąd może wymierzyć świnoujścianinowi karę wysokiej kary grzywny, gdzie zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

Jeden komentarz

  1. Combo and fatality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.