Strona główna / Hobby / [ZDJĘCIA i FILM] Mikołajkowy parkrun po alejkach Parku Zdrojowego

[ZDJĘCIA i FILM] Mikołajkowy parkrun po alejkach Parku Zdrojowego

Sobotni piękny, słoneczny poranek (03.12.2016) już za nami. Parkowe alejki zapełniły się Mikołajami i Mikołajkami. Sportowy duch wstąpił biegaczy i 72 osoby stanęły na starcie 21. biegu, wspomagane przez 5 psich reniferów. Gościliśmy „parkrunowego turystę” Marka Chołotę i „parkrunowego weterana” z Leszna Tomasza Kozłowskiego, który ma już za sobą ponad 80 biegów. W Biegu Mikołajkowym dla najmłodszych uczestniczyło około 30 przedszkolaków min z Przedszkola nr 3 „Pod Żalami” – pod wodzą jakże pięknej Pani Mikołajkowej Oli Keplin.

Zanim jednak wszyscy wyruszyli na trasę, wzięli udział w rozgrzewce, którą poprowadziła Basia Sujka. Biegaczy rozgrzała nie tylko Mikołajkowa Basia, ale i gorąca atmosfera, która udzieliła się prawie każdemu. Nie zabrakło kibiców, którzy radośnie i głośno dopingowali biegaczy. Asia Bilard dzielnie przemierzała parkowe ścieżki rowerem bezpieczeństwa prowadząc stawkę na linię mety,

Bieg wygrał Robert Derda z czasem 19:54, drugi był Piotr But, a trzeci, debiutujący Bartosz Skórka. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Szopa-Poppel z czasem 26:19, druga przybiegła Monika Trzeba, a trzecia Monika Narloch.

Jedenaście osób pobiegło po raz pierwszy, a aż 17 poprawiło swoje rekordy biegowe. Zanim Mikołaj dał znak, że czas ruszać został zasypany przez dzieci gradem pytań. Najbardziej dociekliwi chcieli wiedzieć dlaczego ma numer 29 na swoim stroju i czy pobiegnie do Afryki.
W biegu dla najmłodszych, najszybszy był Kuba przed Bartoszem i Julią. Wszystkie dzieci na mecie otrzymały piękne medale-ciasteczka wykonane przez młodzież reprezentującą Szkołę Przysposabiającą do Pracy  w Świnoujściu pod opieką niezawodnej Agnieszki Michalskiej. Rezultaty dzisiejszego biegu znajdziecie tu: http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…
Warto nadmienić, iż w bieg zaangażowała się rekordowa liczba wolontariuszy. I tym razem biegacze mogli liczyć na wsparcie sponsorów – Hotel „Trzy Wyspy” oraz Stowarzyszenie Trzeźwościowe „HOL”.

A w następną sobotę kolejny bieg.

 

Zobacz również

Transport Morskiej Jednostki Rakietowej na pokładzie ORP Toruń

W niedzielę 15 maja, okręt Transportowo-Minowy ORP Toruń (8.FOW) opuścił Port Wojenny w Świnoujściu i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.