Strona główna / Lokalne / Schronisko przygotowuje się do zimy

Schronisko przygotowuje się do zimy

Wielkimi krokami zbliża się zima.  To szczególnie trudny okres dla zwierząt. W świnoujskim schronisku jest 6 psów i 49 kotów. W schronisku gromadzony jest opał (drewno, miał węglowy, pellet) do ogrzewania obiektu.

Wkrótce zostaną zamówione kurtyny, które mają zapewnić ciepło pomiędzy częściami wewnętrznymi a zewnętrznymi boksów. Psy i koty będa miały także ocieplane boksy. Dodatkowo zwierzęta dostaną materace, kołdry i poduszki.

Zewnętrzne części boksów to miejsce, gdzie psy załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Latem były one regularnie myte. Zimą polanie betonu wodą nie tylko nie umożliwi sprzątania, ale utworzy ślizgawkę niebezpieczną i dla zwierząt. Zostanie więc pisakiem – pozwoli to łatwiej sprzątać i jednocześnie będzie stanowiło izolację od betonu.

Zobacz również

Silny wiatr oszczędził Świnoujście

Przy ul. 1-go Maja w Karsiborze doszło do nadłamania konarów przydrożnej topoli, które usunięto wykorzystując …

3 komentarze

 1. a od kiedy to psy załatwiają się w boksach ?! jest ich tylko 6 i nie ma czasu ich wyprowadzić ? był syf ,jest syf zawsze jak UM miesza się z własnymi interesami wsadzając na stanowisko kierowniczki pasierbice inżyniera miasta bez wiedzy ,umiejętności i…przede wszystkim miłości do zwierząt

  • Widzisz to co chcesz

   Odpuść. Przegrałas konkurs. Twój czas się skończył. Znajdź sobie pracę to nie będziesz miała czasu na interesowanie się innymi.

  • Widzisz to co chcesz

   Za twoich czasów tez się załatwiały w boksach. Chorowały, umieraly, trafiały do chybionych adopcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.