Strona główna / Lokalne / Najlepszy prezent pod choinkę – klocki Lego

Najlepszy prezent pod choinkę – klocki Lego

Budowanie z klocków Lego sprawia radość kolejnym pokoleniom. Mało osób wie, że klocki Lego istnieją od 1932 roku. Początkowo firma produkowała drewniane klocki. Z czasem przedsiębiorstwo zaczęło produkować klocki z tworzywa sztucznego. Począwszy od lat 60. XX w., zestawy klocków Lego umożliwiają budowę miast z modelami między innymi: domów, samochodów, zawierają także figurki mieszkańców. Ludziki Lego pojawiły się w 1975 roku. Rocznie około 400 mln ludzi na całym świecie bawi się produktami Lego.

– Dzieci mają najwięcej frajdy z klocków tematycznych. W tej chwili najpopularniejsze są serie: Ninjago, Star Wars i City. City to klocki z których można budować pojazdy i scenki z życia mieszkańców – tłumaczy sprzedawczyni ze sklepu z zabawkami Tygrysek przy ul. Bohaterów Września. – Z kolei Star Wars to zestawy klocków Lego oparte na filmach z serii Gwiezdnych wojen – dodaje.

Rok temu klocki cieszyły się taką popularnością, że duńska firma nie była w stanie wyprodukować wszystkich zamówień. Nic dziwnego, bo Lego wyrosło na największego światowego producenta zabawek. Klocki Lego przeżywają renesans dzięki sukcesowi filmów Lego.

– W naszych sklepach na zestawy klocków o wartości powyżej 200 zł można dostać 20-procentowy rabat. Promocja trwa tylko w czwartek i piątek (08.12 i 09.12). Najczęściej na takie zakupy decydują się dziadkowie wspólnie z rodzicami. Kupują jeden, ale duży prezent. Popularnością cieszą się także mniejsze komplety Lego. Poza klockami prawdziwą furorę robią gadające zwierzaki – opowiada sprzedawczyni ze sklepu zabawkami.

Klocki LEGO królują od lat na liście prezentów pod choinkę. Pozwalają rozwijać umiejętność logicznego myślenia i zdolności konstruktorskie. Tymi zabawkami bawią się nie tylko chłopcy, ale także dziewczynki.

Sklepy objęte promocją:

Duet ul. Konstytucji 3 Maja 15

Tygrysek ul. Bohaterów Września 11a

Duet 2 ul. Bohaterów Września 83 (Pasaż Żeglarska)

 

Zobacz również

Uwaga biegacze. Wraca Maraton Świnoujście – Wolgast

Po rocznej przerwie z powodu pandemii na polsko – niemiecką wyspę Uznam wraca Maraton Świnoujście …

Jeden komentarz

  1. (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.