sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Najlepszy prezent pod choinkę – klocki Lego

Najlepszy prezent pod choinkę – klocki Lego

Budowanie z klocków Lego sprawia radość kolejnym pokoleniom. Mało osób wie, że klocki Lego istnieją od 1932 roku. Początkowo firma produkowała drewniane klocki. Z czasem przedsiębiorstwo zaczęło produkować klocki z tworzywa sztucznego. Począwszy od lat 60. XX w., zestawy klocków Lego umożliwiają budowę miast z modelami między innymi: domów, samochodów, zawierają także figurki mieszkańców. Ludziki Lego pojawiły się w 1975 roku. Rocznie około 400 mln ludzi na całym świecie bawi się produktami Lego.

– Dzieci mają najwięcej frajdy z klocków tematycznych. W tej chwili najpopularniejsze są serie: Ninjago, Star Wars i City. City to klocki z których można budować pojazdy i scenki z życia mieszkańców – tłumaczy sprzedawczyni ze sklepu z zabawkami Tygrysek przy ul. Bohaterów Września. – Z kolei Star Wars to zestawy klocków Lego oparte na filmach z serii Gwiezdnych wojen – dodaje.

Rok temu klocki cieszyły się taką popularnością, że duńska firma nie była w stanie wyprodukować wszystkich zamówień. Nic dziwnego, bo Lego wyrosło na największego światowego producenta zabawek. Klocki Lego przeżywają renesans dzięki sukcesowi filmów Lego.

– W naszych sklepach na zestawy klocków o wartości powyżej 200 zł można dostać 20-procentowy rabat. Promocja trwa tylko w czwartek i piątek (08.12 i 09.12). Najczęściej na takie zakupy decydują się dziadkowie wspólnie z rodzicami. Kupują jeden, ale duży prezent. Popularnością cieszą się także mniejsze komplety Lego. Poza klockami prawdziwą furorę robią gadające zwierzaki – opowiada sprzedawczyni ze sklepu zabawkami.

Klocki LEGO królują od lat na liście prezentów pod choinkę. Pozwalają rozwijać umiejętność logicznego myślenia i zdolności konstruktorskie. Tymi zabawkami bawią się nie tylko chłopcy, ale także dziewczynki.

Sklepy objęte promocją:

Duet ul. Konstytucji 3 Maja 15

Tygrysek ul. Bohaterów Września 11a

Duet 2 ul. Bohaterów Września 83 (Pasaż Żeglarska)

 

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Jeden komentarz

  1. (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) super

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.