Strona główna / Lokalne / Wigilijne życzenia poetów „Na Wyspie”

Wigilijne życzenia poetów „Na Wyspie”

Nadszedł czas w którym coraz częściej myślimy o nadchodzących świętach. Coraz bardziej też pochłaniają nas przygotowania do tych, wyjątkowych w roku dni. Wielu już wyjeżdża albo planuje wyjazdy na rodzinne spotkania. Dlatego też świnoujscy twórcy z Klubu Literackiego „Na Wyspie” postanowili już w środę 7 grudnia spotkać się na uroczystej wigilii. W małej sali konferencyjnej Urzędu Miasta nie zabrakło choinki, opłatka i kolęd.

Wspólne śpiewanie kolęd i osobiste życzenia przy łamaniu opłatka były najbardziej wzruszającymi momentami tego wieczoru. Nie zabrakło jednak również życzeń związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Ten bowiem będzie w historii klubu szczególny. W 2017 roku klubowicze świętować będą swoje 50-lecie!

Wigilia nie zamieniła się jednak w zwykłe robocze spotkanie. Po wzajemnych życzeniach nadszedł czas melancholii i wspomnień z odległych czasów. Utrwalone z dzieciństwa obrazy do dziś przewijają się w strofach poetów. Docenione już także poza Świnoujściem poezje zawierają takie akcenty. Pani Alfreda Ferschke zapisała w nich smak gorzkiej wigilii syberyjskiego zesłania. Pani Ania Kamińska utrwaliła świąteczną gwiazdkę nadziei popowstańczej gehenny warszawiaków. Dziś, na szczęście świąteczna poezja przychodzi Na Wyspie z kojącym szumem fali. Świnoujscy poeci życzą wszystkim mieszkańcom by  w tym pięknym czasie odnaleźli rodzinną radość ale też  znaleźli chwilę na zauroczenie poezją i jej urokami na wyspie.

 

Tekst/fot MN

Zobacz również

Na Orliku będzie wymieniona nawierzchnia. Bezwonny granulat zastąpi ten ze zużytych opon

Granulat którym jest wyłożony Orlik przy ulicy Kościuszki będzie wymieniony na nowy. To efekt m.in. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.