Strona główna / Lokalne / Facebookowy bot powie na który jechać prom!

Facebookowy bot powie na który jechać prom!

Projekt “ktoryprom.pl” to inicjatywa świnoujścianina zajmującego się nowinkami technologicznymi. Na co dzień też steruje promami. Niegdyś stworzył stronę z której można dowiedzieć się na której przeprawie jest mniejsza kolejka, albo nie ma jej wcale. Pan Wiktor jednak na tym nie poprzestał. Kilka dni temu uruchomił bota ułatwiającego życie zmotoryzowanym mieszkańcom. Pokaże aktualne kolejki na prom,  napisze prognozę pogody, a nawet opowie kawał. Na przekleństwa reaguje w typowy dla siebie sposób.

Używanie bota jest bardzo proste jeśli na co dzień korzystamy z Messengera w Facebooku. Wystarczy wyszukać profil: ktoryprom.pl. Bot reaguje na wyrazy. Rozpoznaje takie słowa jak: bielik Warszów, albo bielik wschód. Świetnie radzi sobie tez z pozostałymi przeprawami. Napisze także prognozę pogody, a na pożegnanie opowie kawał.

Bot umożliwia również wymianę informacji pomiędzy samymi kierowcami dotyczące kolejki. Wystarczy zrobić zdjęcie przeprawy, a inni kierowcy ciekawi sytuacji na przeprawach natychmiast je zobaczą.

– W czym pomoże nam bot? Pierwsza i podstawowa sprawa – zbiera informacje dotyczące utrudnień na przeprawach promowych, korzysta przy tym przede wszystkim z obrazu kamer miejskich. W mniejszym stopniu zbiera także  informacje z Google Traffic. Cięgle go udoskonalam, aby był dokładniejszy – mówi Wiktor Szymanowski, autor.

Pierwszy wyspiarski bot ma jeszcze kilka innych funkcji. Gdy zapytamy: – co słychać? pokaże najpopularniejsze artykuły lokalne.

Aktualne komendy:

kolejki Bieliki Warszów
Bieliki Świnoujście
Karsibory Ognica
Utrudnienia Karsibory Świnoujście
wyjazd ze Świnoujścia
wjazd do Świnoujścia
Rozkład ze Świnoujścia
Rozkład do Świnoujścia 
pogoda
jaka pogoda
prognoza pogody
wschód słońca
zachód słońca
opowiedz kawał
opowiedz anegdotę
opowiem kawał
napiszę dowcip
Co słychać?

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

2 komentarze

  1. Nie są, można używać messengera bez facebooka. Ale wtedy padnie pytanie, dlaczego dyskryminowani są ludzie, którzy nie mają dostępu do internetu, później ci, którzy nie potrafią czytać i pisać etc…

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    Dlaczego ludzie nie mający fejs’zbuka są dyskryminowani?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.