Strona główna / Lokalne / Rockowy finał Zlotu ZHR. Zobacz film!

Rockowy finał Zlotu ZHR. Zobacz film!

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń Zlotu 70-lecia harcerstwa w Świnoujściu, był koncert rockowo-harcerski warszawskiego zespołu WBH – Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników uroczystości w SP 1 do Sali Miejskiego Domu Kultury. Na wszystkie zuchy, druhów, rodziców i  byłych harcerzy czekała tu nie lada atrakcja – harcersko-rockowy show jakiego jeszcze Świnoujście nie widziało. Swój koncert zaprezentował WBH.

Byli harcerze z WBH od 20 lat są przyjaciółmi. Zaczynali swoją przygodę z muzyką rockową w różnych zespołach muzycznych. Cztery lata temu spotkali się, żeby grać w WBH. W swojej muzyce łączą teksty piosenek harcerskich i turystycznych, znanych z rajdów i zlotów, śpiewanych przy ognisku, z ostrym brzmieniem rockowym i punk rockowym. Połączenie na pierwszy rzut oka wydawałoby się ryzykowne. Ale rockmeni dowadniają, że to świetny pomysł. „Krajka” wszystkim dobrze znana wręcz porywa w wykonaniu tych harcerzy. Tak samo jest z pozostałymi utworami.

Koncertują w różnych miejscach. Ich wykonania znanych piosenek można posłuchać na harcerskich zlotach, rajdach i biwakach. Grali na też na zlocie 70-lecia świnoujskiego harcerstwa przygotowanego przez III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR. Ze swoją muzyką trafiają w różną publiczność, stąd też zaproszenia na Juwenalia czy Woodstock, jak to miało miejsce w 2013 roku.

Publiczność zebrana w MDK na urodzinowym koncercie dopisała. Przekrój wiekowy był naprawdę szeroki, od seniorów po nastolatki, a nawet 9 letnie zuchy! Nie tylko młodzi tańczyli tuż przy scenie. Pokazuje to, że muzyka WBH dociera do słuchaczy, a konwencja przyjęta przez Rzońcę i jego przyjaciół podoba się nie tylko harcerzom.

Najgoręcej został przyjęte utwór WBH takie jak „Wszyscy byliśmy harcerzami”. „Płonie ognisko” i „Krajka”. Przed drugą częścią koncertu, na którą składały się nowe utwory, poleciała ulubiona piosenka zuchów „Moja fantazja” w oczywiście rockowym brzmieniu.

Koncert przyjęty został przez uczestników zlotu gorącą owacją, wspólnym zdjęciem, autografami i licznymi bisami. Miejski Dom Kultury, który był współorganizatorem koncertu przygotował z koncertu teledysk, który rozprzestrzenia się po sieci i poniżej można go zobaczyć.

 

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.