Strona główna / Lokalne / Nowe stanowiska laboratoryjne w Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Morskich

Nowe stanowiska laboratoryjne w Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Morskich

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu wzbogacił bazę dydaktyczną o stanowisko laboratoryjne do chłodnictwa i klimatyzacji oraz stanowisko do regulacji presostatów i temperatury czynnika chłodzącego.

– Stanowiska te są niezbędne do kształcenia uczniów w zawodzie technik mechanik okrętowy na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej, który posiada szkoła. – informuje Dyrektor ZSM Marzena Baranowska –  Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu jest jak dotychczas jedyną szkołą ponadgimnazjalną, która może kształcić na tym poziomie. Oznacza to, że absolwenci po odbyciu nadzorowanej praktyki mogą przystąpić do egzaminu na oficera wachtowego.

Stanowiska powstały dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Wykonała je firma Hydromont Serwis Hydrauliki Siłowej w Świnoujściu.

Jak twierdzi kierownik Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu Władysław Sietko- Sierkiewicz  – Są to unikalne stanowiska wykonane na potrzeby dydaktyczne szkoły spełniające wymogi konwencji STCW. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia nie powodując uszkodzeń przy błędnym postępowaniu. Pozwala to na wielokrotne powtarzanie ćwiczenia i eliminowanie błędów bez uszkodzenia urządzeń.

Zespół Szkół Morskich serdecznie dziękuje Zarządowi Morskich Portów Szczecin i Świnoujście za ufundowanie tych stanowisk.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.