Strona główna / Hobby / Siedmiu piłkarzy AP BALTICA na testach w Pogoni Szczecin

Siedmiu piłkarzy AP BALTICA na testach w Pogoni Szczecin

Spektakularny sukces młodzików (rocznik 2004/05) AP BALTICA, którzy zostali MISTRZAMI JESIENI Terenowej Ligi Młodzika woj. zachodniopomorskiego spowodował duże zainteresowanie innych klubów zawodnikami ze Świnoujścia. W najbliższy czwartek na zaproszenie Pogoni Szczecin 7 piłkarzy AP BALTICA z roczników 2004 i 2005 weźmie udział w testach sportowych i medycznych. To ogromne wyróżnienie dla zawodników Akademii ze Świnoujścia, a także dla AP BALTICA, która funkcjonuje niecały rok, a regularne treningi prowadzi od sierpnia tego roku.

–  Cieszymy się z tak dużego zainteresowania większych klubów i akademii naszymi zawodnikami, ale do wszystkiego podchodzimy spokojnie. Nie wyobrażam sobie, aby któryś z zawodników nas opuścił w najbliższych latach i wyjechał ze Świnoujścia w tak młodym wieku. To młodzi chłopcy dla których najważniejsza powinna być szkoła i nauka. Sport, piłka nożna to dodatek, hobby, forma spędzania wolnego czasu i tak do tego należy podchodzić. Nasi młodzi piłkarze tak naprawdę dopiero rozpoczęli przygodę z piłką i najważniejsze jest aby każdy trening sprawiał im frajdę i aby zawsze mieli odpowiednią motywację.  Z drugiej strony jesteśmy bardzo dumni z tak dużego zainteresowania chłopcami. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się, iż po 5 miesiącach regularnych treningów będziemy mieć takie „problemy”. Oprócz Pogoni zgłosiło się jeszcze kilka innych klubów, jednak tak jak już wcześniej mówiłem – najważniejszy jest spokój. Dla naszych młodych piłkarzy udział w testach Pogoni Szczecin to wielkie wyróżnienie i świetne doświadczenie. To wielki bodziec i motywacja do uprawiania piłki nożnej. A dla naszej Akademii  to zarazem wyróżnienie, ale także wskazówka, że droga jaką wybraliśmy do rozwoju sportowego naszych zawodników jest prawidłowa – mówi Marcin Adamski, były reprezentant Polski i uczestnik Ligi Mistrzów, a teraz trener młodzików AP Baltica oraz prezes Funndacji Baltica Sport.

Zobacz również

Port jachtowy ma już nazwę! Tak rozpoczęto sezon

Od soboty 21 maja świnoujski port jachtowy już oficjalnie nosi imię nieodżałowanego Jerzego Porębskiego.  Chwilę …

Jeden komentarz

  1. Super! Gratulacje dla chłopców i trenerów Brawo Wy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.