Strona główna / Lokalne / Tablica poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej. Decyzję podejmie rada

Tablica poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej. Decyzję podejmie rada

Klub Gazety Polskiej w Świnoujściu zwrócił się do Przewodniczącej Rady Miasta z prośbą o upamiętnienie w Świnoujściu ofiar katastrofy smoleńskiej. Opinia Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza jest w tej kwestii pozytywna. – Pan Prezydent uważa, iż właściwą formą uczczenia  pamięci ofiar katastrofy byłaby tablica pamiątkowa. Kiedy i gdzie zostanie zlokalizowana to już leży przede wszystkim w kompetencjach Rady Miasta – informuje prezydencki rzecznik.

W całej Polsce są setki tablic i pomników poświęconych katastrofie rządowego samolotu TU 154m. W upamiętnieniu ofiar dominowała chęć pamięci o ludziach. W wielu przypadkach tego typu działania jednak wzbudzały spore kontrowersje. Mieszkańcy bowiem odbierali to jako polityczną deklarację.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

8 komentarzy

  1. Rado Miasta, nie daj się wpuścić w maliny Gazecie polskiej. Lepiej pieniądze przekazać na paczki dla ubogich.

  2. Już wystarczy tych tablic i upamiętnień w całej Polsce. Dajcie już spokój.

  3. Nie proszę tylko nie u nas, zaraz jeszcze będą chcieli więcej. Jeszcze nigdy żadna katastrofa nie była tak uczczona to już popada w paranoje jakąś

  4. nie skonczy się na tablicy,będą misiecznice modły,znicze,krzyże,no i najważniejsze zgodnie z tym o czym mówił prezes zabezpieczą to sobie na trzy lata.Poseł drabinka powiedział ,że dla niego najważniejsze jest w tej chwili opanowanie prowincji,wybory za niedługo, ale że kij ma dwa końce to nim urzednicy podejmą tą decyzję niech takze pomyślą ,ze za niedługo wybory

  5. Mamy swoje pomniki, “Tym co nie powrócili z morza”, wtedy ma to sens. Po co stawiać w całym kraju pomniki i tablice poświęcone wypadkowi lotniczemu. Totalna głupota grupki kilku osób.

  6. Rada Miasta powinna się stanowczo przeciwstawić takim kretyńskim pomysłom. Już dosyć tego co wyprawia PiS z Polską a tu jeszcze jakieś oszołomstwo wymyśla tablice. Precz z pislamską zarazą !!!

  7. Precz ze smoleńskiem! Nie chcemy tutaj tej jazdy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.