Strona główna / Lokalne / Światełko Pokoju po raz pierwszy popłynęło do Szwecji

Światełko Pokoju po raz pierwszy popłynęło do Szwecji

„Odważnie twórzmy pokój” – pod takim hasłem w tym roku w tym roku wędruje światło z Betlejem. Ze Świnoujścia Światełko wypłynęło w piątkowy poranek na pokładzie promu Nils Dacke.  Do Skandynawii dotrze o godzinie 14:30.

Dziś rano Światełko Pokoju zostało przekazane przez harcerzy kapitanowi promu TT-Line Piotrowi Butrymowiczowi. Na mostku kapitańskim dotrze do Trelleborga. Stamtąd harcerze przewiozą je do Göteborga, gdzie zostanie przekazane skandynawskim skautom.

– Cieszymy się, że możemy Światełko Betlejemskie przewieźć na drugą stronę Bałtyku, do Szwecji jako pierwsi. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, nigdy w życiu nie miałem okazji uczestniczenia w takim przedsięwzięciu. Czujemy się zaszczyceni – powiedział kapitan Piotr Butrymowicz przy przekazaniu Światełka.

– W zeszłym roku harcerze z Kołobrzegu na jachcie ZHP „Zawisza Czarny” przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju dopłynąwszy do duńskiej wyspy Bornholm. My harcerze Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej, harcerze z wysp Wolin i Uznam, jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tym roku w tak wielkim przedsięwzięciu na skalę międzynarodową. Zobowiązaliśmy się do przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju jeszcze dalej, na drugi koniec Morza Bałtyckiego. To dzięki uprzejmości TT-Line Polska Betlejemskie Światło Pokoju zostanie po raz pierwszy dostarczone do Szwecji – mówi pwd. Tomasz Rychłowski, rzecznik Komendy Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej.

Dzisiaj o godzinie 18.00 w Parafii Chrystusa Króla w Göteborgu odbędzie się uroczysta msza, podczas której polscy harcerze przekażą Światełko Betlejemskie stronie szwedzkiej.

Reprezentacja ZHP, która przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju do Szwecji:

druh Michał Wawryk – 3 Drużyna Harcerska „Gryfy Wolińskie” z Wolina

druhna Emilia Zawisza – 14 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Zawadzkiego ze Świnoujścia

druhna Olimpia Koszyczarek – 19 Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej „Zlotki” im. Bohaterów Korpusu Ochrony Pogranicza ze Świnoujścia

druhna Iga Zuzanna Wachowicz – 34 Drużyna Harcerka „Orlęta” im. Orląt Lwowskich z Międzyzdrojów

druh Marian Przybyła – 40 Wodna Drużyna Harcerska im. Arenda Dickmana ze Świnoujścia

druh Mateusz Szymczak -Próbna Drużyna Starszoharceska „Feniksy” Z Międzyzdrojów.

druhna Franciszka Niedzielska – Harcerski Krąg Seniora „Kotwica” ze Świnoujścia

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.