Strona główna / Lokalne / Podawali się za biznesmenów i okradali hotele

Podawali się za biznesmenów i okradali hotele

Na nietypowy sposób życia wpadło dwóch mężczyzn. 25- i 36-latek jeżdżąc po całym kraju, podawali się za biznesmenów, zamieszkiwali w hotelach, które następnie okradali, po czym szybko wyjeżdżali, nie uiszczając żadnych opłat.

Do hotelu przyjechało dwóch mężczyzn. Nie wzbudzali podejrzeń personelu. Po zameldowaniu się zamieszkali w jednym z pokoi. Następnego dnia po ich przyjeździe pracownicy hotelu stwierdzili włamanie do recepcji, skąd zginęły laptopy, ekspresy do kawy, pieniądze i dokumenty. W pokoju, gdzie zameldowali się dwaj mężczyźni został skradziony także telewizor. Pokrzywdzony właściciel hotelu poniósł kilkutysięczne straty.

– Składając zawiadomienie o przestępstwie właściciel hotelu nie potrafił jednak podać personaliów obu mężczyzn, gdyż wszelkie ich dane zapisane zostały na komputerze, który skradziono – informuje Beata Olszewska z policji.

W pokoju zabezpieczono odciski palców i ślady biologiczne.  Na ich podstawie mundurowi poznali personalia fałszywych “biznesmenów”.  Okazali się nimi 25-letni mieszkaniec Katowic oraz 36-letni mieszkaniec Szczecina.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 36-latek jest poszukiwany trzema listami gończymi oraz jest skazany sądowymi wyrokami m.in. za rozboje i oszustwa, mając do “odsiadki” łącznie 5 lat. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni działali na terenie całego kraju i pokrzywdzonych właścicieli pensjonatów i hoteli jest znacznie więcej – informuje policjantka.

Jednego z nich zatrzymano. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie drugiego ustalonego sprawcy jest kwestią czasu.

Zobacz również

Palił się jacht na Zatoce Pomorskiej. Na pokładzie były dwie osoby

Funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej, pełniący służbę na jednostce pływającej SG-212, wypłynęli 19 sierpnia w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.