Strona główna / Lokalne / Nie każdy pamięta o bezpiecznych świętach

Nie każdy pamięta o bezpiecznych świętach

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. Ciesząc się świąteczną atmosferą często zapominamy o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa stając się ofiarami przestępców. W tej wielkiej świątecznej gorączce zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich, pamiętajmy, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek i rozwaga. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Więcej patroli na drodze

Okres świąteczno-noworoczny oraz towarzyszący mu wzmożony ruch pojazdów i pieszych w rejonach placówek handlowych, targowisk oraz cmentarzy, jak i w środkach komunikacji publicznej, dworcach i przystankach przyczynia się do wzrostu liczby zdarzeń drogowych oraz wzmożonej aktywności grup przestępczych. Ponadto zmieniające się o tej porze roku warunki atmosferyczne stawiają wymogi zachowania szczególnej ostrożności nie tylko przez kierujących, ale także przez pieszych.  Zagrożenia te nakładają na policję podjęcie szczególnie wzmożonych działań prewencyjnych, dlatego, jak co roku prowadzona będzie akcja Bezpieczne święta. Policjanci będą się starali zapewnić bezpieczeństwo osób odwiedzających kościoły, obiekty handlowe, jeżdżących środkami komunikacji miejskiej.

Ogranicz ryzyko włamania

Wyjeżdżając na Święta do rodziny pamiętajmy wówczas o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Włamywacze do mieszkań nie świętują, wykorzystując kilkudniową nieobecność domowników. Idealnego zabezpieczenia nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania do minimum. Najlepszym rozwiązaniem jest czujny sąsiad. Warto poinformować go o tym, że nie będzie nas kilka dni i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie. Musimy zrobić wszystko by bezpiecznie dojechać do celu i bezpiecznie wrócić. Należy zatem wcześniej właściwie przygotować auto. Bezpieczeństwo jazdy to także odpowiedni styl jazdy, to umiejętność przewidywania tego, co może wydarzyć się na drodze, ale najważniejszym czynnikiem jest kierujący. Ten powinien być przede wszystkim trzeźwy. Mimo, że to święta, mimo, że doskonała okazja do świętowania z najbliższą rodziną, siadając za kierownicą pamiętajmy, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni.

Zobacz również

Port jachtowy ma już nazwę! Tak rozpoczęto sezon

Od soboty 21 maja świnoujski port jachtowy już oficjalnie nosi imię nieodżałowanego Jerzego Porębskiego.  Chwilę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.