Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] To już tradycja, czyli Wigilia na deptaku

[ZDJĘCIA] To już tradycja, czyli Wigilia na deptaku

Ponad 4000 pierogów, 250 litrów czerwonego barszczu i dziesiątki kilogramów wigilijnej kapusty z grochem oraz bigosu zostało przygotowanych i rozdanych dziś na deptaku Bohaterów Września samotnym oraz tym, których nie zawsze stać na świąteczne dania.

Jak co roku, nie zabrakło Pani Marii, która przyszła po tradycyjne wigilijne potrawy dla swoich samotnych i skromnie żyjących swoich podopiecznych.·

–   Póki zdrowie pozwala, pomagam innym– powiedziała. – To bardzo dobra  inicjatywa Prezydenta i naszych restauratorów.

Na pomysł zorganizowania takiej wigilii dla potrzebujących wpadli  siedem lat temu pracownik Miejskiego Domu Kultury Robert Miecznik oraz  ówczesny radny rady miasta, dzisiejszy zastępcą prezydenta Paweł  Sujką.

Podzielili  się nim z prezydentem Januszem Żmurkiewiczem, który w pełni poparł ten projekt.

– W tym wyjątkowym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, nikt nie powinien czuć się samotny – powiedział  prezydent Paweł Sujka – Wiemy, że oprócz pomocy socjalnej udzielanej przez cały rok, są osoby, rodziny, które w tym szczególnym okresie należy wesprzeć. I zawsze będziemy to robić

Wigilia nie odbyłaby się, gdyby nie   pomoc  Państwowej Straży Pożarnej, Miejskiego Domu Kultury oraz takich świnoujskich firm i restauracji  jak:   Magiczna Spiżarnia, Gospodnik, Neptun, Weranda, Roman Fogt, pizzeria DaGrasso, hotele Gold, Hampton by Hilton, Polaris, Warta, Cesarskie Ogrody, Trzy Wyspy, Inteferie Medical Spa, bar Propaganda, firm Donor i Paulhurt.

Pomagali również harcerze z druhem radnym Markiem Niewiarowskim, młodzież Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin oraz radni rady miasta.

Część dań trafiła także do Schroniska dla Osób Bezdomnych.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

6 komentarzy

  1. Zróbcie coś od siebie hejterzy 🙂

  2. anonim właśnie na tym polega cały pic, skraść pomysł i potem lansować się na całego.Ale popatrz jak na tym skorzystali pracownicy Gryfii, teraz na pewno nie siedzą w Wigilie do 19.

  3. Na pomysł darmowych Wigilii dla ludzi potrzebujacych wpadła parenascie lat temu kierowniczka i włascicielka res.Gryfia.Organizowała je nawet w dniu wigilii o co personel miał pretensje bo nie wychodzili z pracy wczesniej niż o 19.Przychodziło bardzo duzo potrzebujacych a Ci Panowie tylko przejeli pałeczke przypisujac sobie pomysł.Tak było równiez z Mikołajem.Do dzisiaj Osrodek z ul.Piastowskiej przysyła Pani kierowniczce Darii Jagodzińskie Kartki swiąteczne bo o Niej własnie mowa.

  4. ZNAJACA TEMAT.

    Na pomysł darmowych Wigilii dla ludzi potrzebujacych wpadła parenascie lat temu kierowniczka i włascicielka res.Gryfia.Organizowała je nawet w dniu wigilii o co personel miał pretensje bo nie wychodzili z pracy wczesniej niż o 19.Przychodziło bardzo duzo potrzebujacych a Ci Panowie tylko przejeli pałeczke przypisujac sobie pomysł.Tak było równiez z Mikołajem.Do dzisiaj Osrodek z ul.Piastowskiej przysyła Pani kierowniczce Darii Jagodzińskie Kartki swiąteczne bo o Niej własnie mowa.

  5. Nowoczesna z SLD i wszystko jasne.

  6. To po ile ta darmowa promocja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.