Strona główna / Lokalne / Święta za kratami pełne goryczy i łez
Osadzeni mogli liczyć na świąteczne menu. Foto: Wojciech Basałygo

Święta za kratami pełne goryczy i łez

Ci, którzy w święta muszą pracować, wiedzą jak bardzo dokucza wtedy brak bliskich. Jeszcze gorzej jest, gdy z bliskimi można spotkać się dopiero za kilka miesięcy lub lat. Boże Narodzenie za kratami jest pełne goryczy i łez.

W tym roku podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia osadzeni przebywający w AŚ w Świnoujściu mogli przygotować ozdoby, którymi udekorowali sobie cele mieszkalne tak, aby i oni mogli poczuć atmosferę Bożego Narodzenia. To jedynie namiastka tego rodzinnego święta.

Osadzeni mogli wykonać kartki dla najbliższych. Pomysł ten spotkał się z dużym entuzjazmem. W końcu nie trzeba być bardzo utalentowanym, by wykonać przepiękną kartkę świąteczną. Wystarczy wykazać chęć i włożyć w to odrobinę serca, którego z pewnością nie zabrakło osadzonym podczas pracy nad kartkami.

Teraz, kiedy najbliżsi się otrzymali kartki, w celach zagościły ozdoby, każdy czeka na upragnioną choinkę by móc zawiesić na niej światełka, łańcuch i inne ozdoby.

Osadzeni będą mogli liczyć na świąteczne widzenia. Tym, których nikt nie odwiedził, pozostają wspomnienia i marzenia o lepszej przyszłości.

Zobacz również

Olbrzymie drzewo runęło na przejście dla pieszych w Świnoujściu

Od wczoraj ostrzegamy was o silnym porywistym wietrze – szczególnie nad morzem. Dziś przed południem …

3 komentarze

  1. żal do komentatorzy, do piachu, a w jezusa kamenem rzucali

  2. Kurcze, Ci ludzie odsiadują wyrok! Czemu się użalacie? Jak przeskrobali to wszystko co najgorsze wylewaliście, a teraz współczucie??? Chory kraj.

  3. nie_polityczny

    Przestancie sie nad nimi uzalac….. przeciez w nagrode nie trafli tam….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.