Strona główna / Lokalne / Wstań od świątecznego stołu. Co robić, gdzie iść w święta?
Do muzeum w Forcie Gerharda trafił z KWP ze Szczecina kolejny ciekawy eksponat. Karabinek Kar 98AZ z 1914 roku - mówi Kuba Klimczak.

Wstań od świątecznego stołu. Co robić, gdzie iść w święta?

Nie zmarnujcie świąt na siedzenie przed telewizorem. Spacerujcie, wybierzcie się z rodziną do kina, czy nakarmić marchewką fortowe kozy. Zdecydowanie najłatwiejszą i najzdrowszą formą rekreacji po świątecznym obżarstwie są spacery.  Każda pogoda jest dobra na spacery nad morzem, a święta dają nam wyjątkową możliwość, aby zrobić to całą rodziną.

Ciepło

Wszystko wskazuje na to, że ostatni tydzień 2016 roku będzie przypominał bardziej wiosnę niż zimę. Synoptycy przewidują, że średnia temperatura w ciągu dnia będzie wynosić około 5 stopni Celsjusza, w nocy możliwe są przymrozki. Jest szansa na słoneczko, szczególnie na początku przyszłego tygodnia.

Kozy, podziemia i inne atrakcje…

Warto wykorzystać święta na wizytę w świnoujskich atrakcjach turystycznych. W każdym z obiektów niemal co miesiąc następują jakieś zmiany. Jak zawsze w święta można liczyć na największe atrakcje naszego miasta – świnoujskie fortyfikacje.

Od niedawna można także podziwiać piękny telegraf z wojskowymi
biciami Kaisermarine – tłumaczy Marcin Ossowski

Fort Gerharda będzie otwarty w drugi dzień świąt 26 grudnia (poniedziałek) od 12:00 do 15:00. Specjalnie dla tych, którzy chcą ten obiekt zobaczyć z przewodnikiem zorganizowano specjalną grupę, która startuje o godzinie 13:00.

W drugi dzień świat otwarte będzie też Podziemne Miasto. Przewodnik startuje o godzinie 12:30.

Fort Anioła będzie zamknięty w okresie świąt. Latarnia Morska otwarta będzie od 27 grudnia do Sylwestra od 10.00 do 16.00.

Kinomaniacy górą!

W pierwszy i drugi dzień świąt otwarte będzie też nasze świnoujskie kino. W repertuarze poza kultowymi Gwiezdnymi Wojnami, można będzie obejrzeć Królową Śniegu, film przygodowy Pasażerowie i dramat Ukryte Piękno.

 

 

Fort Gerharda

24.12 (sobota) nieczynne

25.12 (niedziela) nieczynne

26.12 (poniedziałek) – 11:00 -16:00, przewodnik rusza o godzinie 13:00

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin

24.12 (sobota) nieczynne

25.12 (niedziela) – nieczynne

26.12 (poniedziałek) – wejście o 12:30

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

4 komentarze

  1. O wszystkich fortyfikacjach jest opisane prócz Fortu Zachodniego… Nie wiem, czy tu chodzi o artykuł sponsorowany, ale wierzę, że można by było się bardziej rozpisać.

    • swinoujskie.info

      Dwukrotnie dzwoniliśmy pod numer kontaktowy Fortu Zachodniego, aby dowiedzieć się o godzinach otwarcia w święta. Nikt nie odbierał telefonu, ani nie oddzwonił. Pozdrawiamy świątecznie.

    • a po co pisać o tym? przecież tam nie ma wiele do oglądania. O wiele ciekawiej jest np. w fortach anioła

  2. 26.12 otwarta tez będzie Pływalnia OSiRu od 7.00 do 22.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.