Strona główna / Lokalne / W przyszłym roku 4 mln zł na dofinansowanie szpitala

W przyszłym roku 4 mln zł na dofinansowanie szpitala

Wydatki związane z dopłatą na rzecz spółki prawa handlowego SPZOZ Szpital Miejski im. Jana Garduły są zaplanowane w przyszłorocznym budżecie, w wysokości 4 milionów złotych. Dla porównania w 2014 roku była to kwota 4 mln złotych, w 2015 -3 mln złotych, w 2016 roku 4,2 mln złotych.

– Podobnie jak w tym roku , kiedy to szpital otrzymał w ramach Budżetu Obywatelskiego, kwotę 475 tysięcy złotych na realizację “Programu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczeń u chorych w stanie zagrożenia życia poprzez zakup aparatury do monitowania i podtrzymywania czynności życiowych”, tak i w przyszłym roku roku w ramach Budżetu Obywatelskiego  otrzyma kwotę 500 tysięcy złotych na realizację zadania “Program zabezpieczenia transportu medycznego pacjentów szpitala oraz doposażenia oddziałów szpitalnych w sprzęt medyczny dla poprawy komfortu przeprowadzenia zabiegów operacyjnych, monitorowania akcji porodowych oraz diagnozowania chorób układu krążenia”. – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Wzorem lat poprzednich otrzyma również dotacje na realizację programów profilaktycznych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych, takich jak między innymi akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Zobacz również

Już nie tylko terminal kontenerowy, ale także port uniwersalny. Wzorem ma być Gdynia, gdzie osiedla mieszkaniowe powstają w bezpośrednim sąsiedztwie portu

Do naszej skrzynki redakcyjnej trafił e-mail z notatką prasową przygotowaną przez specjalistów od informacji w …

Jeden komentarz

  1. No i co z tego że otrzyma kupę kasy, skoro nie potrafi dobrze jej wydać. Szpital oferuje usługi na poziomie przychodni miejskiej, nie ma specjalistów, nie ma lekarzy. Nowa dyrektorka miała zrobić cud miód, a jest gorzej niż było, więc na co idzie tyle kasy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.