Strona główna / Lokalne / W przyszłym roku 4 mln zł na dofinansowanie szpitala

W przyszłym roku 4 mln zł na dofinansowanie szpitala

Wydatki związane z dopłatą na rzecz spółki prawa handlowego SPZOZ Szpital Miejski im. Jana Garduły są zaplanowane w przyszłorocznym budżecie, w wysokości 4 milionów złotych. Dla porównania w 2014 roku była to kwota 4 mln złotych, w 2015 -3 mln złotych, w 2016 roku 4,2 mln złotych.

– Podobnie jak w tym roku , kiedy to szpital otrzymał w ramach Budżetu Obywatelskiego, kwotę 475 tysięcy złotych na realizację “Programu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczeń u chorych w stanie zagrożenia życia poprzez zakup aparatury do monitowania i podtrzymywania czynności życiowych”, tak i w przyszłym roku roku w ramach Budżetu Obywatelskiego  otrzyma kwotę 500 tysięcy złotych na realizację zadania “Program zabezpieczenia transportu medycznego pacjentów szpitala oraz doposażenia oddziałów szpitalnych w sprzęt medyczny dla poprawy komfortu przeprowadzenia zabiegów operacyjnych, monitorowania akcji porodowych oraz diagnozowania chorób układu krążenia”. – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Wzorem lat poprzednich otrzyma również dotacje na realizację programów profilaktycznych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych, takich jak między innymi akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Zobacz również

ETZT: w Świnoujściu przybędzie 50 rowerowych stojaków

W naszym mieście rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W ciągu najbliższych dni w całym …

Jeden komentarz

  1. No i co z tego że otrzyma kupę kasy, skoro nie potrafi dobrze jej wydać. Szpital oferuje usługi na poziomie przychodni miejskiej, nie ma specjalistów, nie ma lekarzy. Nowa dyrektorka miała zrobić cud miód, a jest gorzej niż było, więc na co idzie tyle kasy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.