Strona główna / Lokalne / Władze miasta proszą, aby nie wchodzić do parków i na cmentarze

Władze miasta proszą, aby nie wchodzić do parków i na cmentarze

Administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców, aby przynajmniej do jutra  starali się nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa.

Silny, porywisty wiatr tylko ostatniej nocy połamał konary kilku drzew w Parku Zdrojowym, które spadły na alejki – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. – Dlatego apelujemy do mieszkańców i gości naszego Miasta, aby dla własnego bezpieczeństwa, omijali tereny zadrzewione.

Najlepiej nie tylko do czasu ustania wichury, ale jeszcze kilka dni po niej. Silny wiatr mógł bowiem naruszyć konary bądź całe drzewa, co może być niebezpieczne także po jego ustaniu.

Dlatego dla bezpieczeństwa ludzi, jak tylko przestanie mocno wiać,  służby komunalne będą sprawdzać stan drzewostanu w parkach, na cmentarzach i innych tego typu terenach należących do Miasta.

Takiego sprawdzenia powinni dokonać także właściciele terenów prywatnych, na których rosną drzewa – informuje Robert Karelus.

Wietrzna  pogoda utrzyma się do porannych godzin w środę. Wiatr osiągnie średnią prędkość od 35 do 50 km/h. Obowiązuje również ostrzeżenie przed sztormem, który może osiągnąć w porywach do 8 w skali Beauforta.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zaleca też, aby kierowcy nie parkowali samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi czy wysokimi kominami. W przypadku awarii sieci energetycznej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej należy zwrócić się do odpowiednich służb, a nie podejmować naprawy samodzielnie.

Władze apelują do mieszkańców, by zabezpieczyli drzwi i okna balkonowe przed samoczynnym otwarciem. Należy również zabrać wszelkie przedmioty, które mogą być strącone przez wiatr.

Zobacz również

13-latek uciekł z domu w Świnoujściu. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Świnoujska policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Jakuba Matczaka, 13-letniego mieszkańca Świnoujścia. Chłopiec w dniu …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Jak to nie wchodzić?!
    To gdzie mam tego korbola wychlać, na placu zabaw?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.