Strona główna / Lokalne / 18-latek ukradł paliwo na kradzione tablice rejestracyjne

18-latek ukradł paliwo na kradzione tablice rejestracyjne

18-latek pożyczył od ojca samochód, po czym wspólnie z rówieśnikiem zatankowali paliwo na stacji benzynowej nie płacąc za nie i odjechali. Zostali zatrzymani przez policjantów w Świnoujściu, kiedy odkręcali tablice rejestracyjne, wcześniej ukradzione z innego pojazdu. Teraz wspólnie z 18-letnim kolegą odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

Wczoraj późnym wieczorem policjanci z Posterunku Policji Warszów patrolujący pieszo prawobrzeżną część Świnoujścia zwrócili uwagę na stojące przy dworcu PKP cztery osoby, które odkręcały tablice rejestracyjne w zaparkowanym samochodzie marki VW. Mundurowi postanowili poznać przyczynę takiego zachowania.

Kiedy dwie dziewczyny i dwóch chłopców zauważyli idących w ich kierunku policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać, a jedna z osób szybko schowała do bagażnika trzymaną w ręku tablicę.

Podczas legitymowania mieszkańców powiatu gryfickiego w wieku od 17 do 19 lat nie potrafili oni wyjaśnić dlaczego zmieniali tablice.

Dalsza kontrola pojazdu wykazała, że przednie i tylne tablice rejestracyjne są różne. Po skontaktowaniu się z dyżurnym Komendy Policji w Goleniowie, skąd pochodziły prawdopodobnie skradzione tablice, ustalono, że kilkadziesiąt minut wcześniej osoby poruszające się samochodem marki VW na jednej z okolicznych stacji benzynowych dokonały kradzieży paliwa, po czym szybko odjechały. Monitoring utrwalił całe zdarzenie – okazało się, że taką samą tablicę rejestracyjną posiadał kontrolowany właśnie w Świnoujściu pojazd marki VW.

Wobec ustaleń policjantów, jeden z nastolatków przyznał się, że pożyczył od ojca samochód, a potem wspólnie z kolegą ukradli tablice z innego pojazdu, po czym ukradli paliwo na stacji benzynowej. Nastolatkowie wspólnie z koleżankami planowali podróżować po okolicy przez całą noc, jednak ich plan zmieniła policyjna kontrola.

Za kradzież paliwa oraz tablic rejestracyjnych dwaj 18-latkowie odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. szt. Beata Olszewska

Zobacz również

Basen przy ul. Żeromskiego nie zostanie zburzony. Przynajmniej na razie

Niedawno OSIR Wyspiarz przesłał do lokalnych mediów ofertę dzierżawy dotychczasowej pływalni przy ul. Żeromskiego. Mało …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.