Strona główna / Lokalne / Pierwsi najemcy mieszkań komunalnych wprowadzą się w 2019 roku

Pierwsi najemcy mieszkań komunalnych wprowadzą się w 2019 roku

Pierwszy budynek czynszowy ma powstać przy ulicy Steyera. Na łącznej powierzchni ok. 2,7 tys. m2 powstanie około  50 mieszkań wraz z komórkami, miejscami postojowymi podziemnymi i naziemnymi, rowerownią oraz windą. Mieszkania nie będą sprzedawane najemcom, lecz na zawsze pozostaną w zasobach gminy.

– Samo budownictwo na wynajem ma wypełnić lukę na rynku mieszkaniowym. Skierowane będzie do osób o zarobkach na średnim poziomie, które nie mają szans na mieszkanie komunalne ze względu na zbyt wysokie dochody i dla których stawki na rynku komercyjnym są nie do przeskoczenia – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Ma to być w założeniach doraźna i szybka pomoc dla tych młodych ludzi, którzy kończą studia, wracają do Świnoujścia i trudno im rozpocząć nowe życie, szczególnie kiedy zawiążą rodzinę, i aby się usamodzielnili, muszą posiadać mieszkanie Po kilku latach usamodzielnią się finansowo na tyle, aby kupić własne M.

Obok powstanie budynek komunalny, również liczący około 50 mieszkań. Prace budowlane mają ruszyć w lipcu 2017 roku i zakończyć w grudniu 2018 roku.

Oprócz tego, w tym miesiącu, miasto złożyło wniosek aplikacyjny do programu rządowego Mieszkanie Plus. O ile zostanie on zaopiniowany pozytywnie, może w jego ramach powstać kolejnych 200 mieszkań.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Jeden komentarz

 1. Wszystko cacy.
  Wniosek aplikacyjny wypełniony i złożony.
  Pytanie brzmi jednak ile będzie kosztował najem lokalu o powierzchni powiedzmy 50 m2 razem z komórką , piwnicą i miejscem na samochód ?
  Blok czynszowy z miejscami postojowymi na samochody oznacza, że świnoujska wersja programu nie jest dla większości Polaków.
  Lokatorzy z czynszówek i tak nie będą mieli szans na wydostaaie się z nich.
  Przy cenach zaczynających się od 5 tys zł za m2 mieszkania w Świnoujściu – zakup 50 m2 to koszt minimum 250 tys zl.
  Jak można odłożyć taką kwotę w kilka lat ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.