Strona główna / Lokalne / Zanim wsiądziesz za kierownicę – sprawdź trzeźwość
Urządzenie wisi przy policyjnej dyżurce. Może z niego skorzystać każdy chętny. Foto: Wojciech Basałygo

Zanim wsiądziesz za kierownicę – sprawdź trzeźwość

Za wami mocno zakrapiana sylwestrowa noc? Lepiej odczekać kilka godzin zanim wsiądziemy za kierownicę. Policjanci zachęcają do skorzystania z alkomatu zamontowanego w komendzie przy ul. Krzywoustego. Przyjść i dmuchnąć w alkomat może każdy. Czerwona lampka informuje o alkoholu w wydychanym powietrzu, a zielona, że możemy już kierować.

– Wielu mieszkańców Świnoujścia korzysta z możliwości bezpłatnego przebadania się alkomatem. – Zwiększoną aktywność widać szczególnie w okresie świąt – mówi mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć ze świnoujskiej policji. – Lepiej przyjśc i sprawdzić swoją trzeźwość – radzi policjantka.

Urządzenie to dobrze znany kierowcom żółty „alkoblow”. Jest powieszone przy dyżurce w ogólnodostępnym miejscu. Wystarczy dmuchnąć z niewielkiej odległości, aby przekonać się, czy możemy już wsiąść za kółko.

Zobacz również

Rozładunek żurawia budowlanego. Deptak Słowackiego będzie zamknięty

Dziś (wtorek) od godz. 23.00 do jutra (środa) do godziny 5.00 rano mogą wystąpić czasowe …

2 komentarze

  1. Chyba wisiał, bo dwa tygodnie temu go nie było – wisiala tylko linka stalowa od jego mocowania. Ale Pani policjantka z dyżurki przyniosła mi drugi i bez problemu mogłem skorzystać bez zbędnych komentarzy. Próbowałem nie raz skorzystać z takiej usługi w innych miastach, niestety jest to bardzo utrudnione i sprawia duzo problemów policjantom, chociaż trwa to kilka sekund. Tak więc doceniajmy że jest taka możliwość u nas w mieście.

  2. Posterunek na Warszowie, chciałem sprawdzić, zamknięty, czekałem 30min, nic, pojechaliśmy(kierowca trzeźwy) szukać i nic, dopiero straż graniczna nam pomogła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.