Strona główna / Lokalne / Zanim wsiądziesz za kierownicę – sprawdź trzeźwość
Urządzenie wisi przy policyjnej dyżurce. Może z niego skorzystać każdy chętny. Foto: Wojciech Basałygo

Zanim wsiądziesz za kierownicę – sprawdź trzeźwość

Za wami mocno zakrapiana sylwestrowa noc? Lepiej odczekać kilka godzin zanim wsiądziemy za kierownicę. Policjanci zachęcają do skorzystania z alkomatu zamontowanego w komendzie przy ul. Krzywoustego. Przyjść i dmuchnąć w alkomat może każdy. Czerwona lampka informuje o alkoholu w wydychanym powietrzu, a zielona, że możemy już kierować.

– Wielu mieszkańców Świnoujścia korzysta z możliwości bezpłatnego przebadania się alkomatem. – Zwiększoną aktywność widać szczególnie w okresie świąt – mówi mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć ze świnoujskiej policji. – Lepiej przyjśc i sprawdzić swoją trzeźwość – radzi policjantka.

Urządzenie to dobrze znany kierowcom żółty „alkoblow”. Jest powieszone przy dyżurce w ogólnodostępnym miejscu. Wystarczy dmuchnąć z niewielkiej odległości, aby przekonać się, czy możemy już wsiąść za kółko.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

2 komentarze

  1. Chyba wisiał, bo dwa tygodnie temu go nie było – wisiala tylko linka stalowa od jego mocowania. Ale Pani policjantka z dyżurki przyniosła mi drugi i bez problemu mogłem skorzystać bez zbędnych komentarzy. Próbowałem nie raz skorzystać z takiej usługi w innych miastach, niestety jest to bardzo utrudnione i sprawia duzo problemów policjantom, chociaż trwa to kilka sekund. Tak więc doceniajmy że jest taka możliwość u nas w mieście.

  2. Posterunek na Warszowie, chciałem sprawdzić, zamknięty, czekałem 30min, nic, pojechaliśmy(kierowca trzeźwy) szukać i nic, dopiero straż graniczna nam pomogła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.