Strona główna / Lokalne / Poprawia się sytuacja pogodowa w Świnoujściu. Wciąż kursują tylko Bieliki

Poprawia się sytuacja pogodowa w Świnoujściu. Wciąż kursują tylko Bieliki

O godzinie 6 rano stacja pomiarowa przy Kapitanacie Portu zanotowała poziom wody na poziomie 619 cm. To oznacza, że poziom wody w kanale bardzo powoli opada. Na ulicy Chrobrego nie stoi już woda. Wciąż jednak nieprzejezdna jest ulica Monte Cassino. W dalszym ciągu nie kursują promy typu Karsibór. Powodem jest zbyt wysoki poziom wody, który uniemożliwia wjazd samochodów na pokład promu. Samochody osobowe kierowane są na drugą przeprawę – Warszów, gdzie uruchomiono dodatkowy, trzeci prom. Ciężarowe muszą czekać.

Aby samochody mogły bezpiecznie wjeżdżać na promy typu Karsibór, poziom wody musi opaść do przynajmniej 600 cm – mówi Jerzy Barczak, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej.  – Trudno w tej chwili powiedzieć, kiedy przeprawa „Centrum” zostanie ponownie uruchomiona. Wszystko zależy od stanu wody i siły wiatru.

Kierowcy udający się do Świnoujścia proszeni są o zwrócenie szczególnej uwagi na informacje umieszczane na bieżąco na tablicy świetlnej przy wjeździe do miasta (po prawej stronie).

Samochody osobowe spoza miasta mogą czasowo korzystać z przeprawy w centrum Świnoujścia. Samochody ciężarowe mają wybór: mogą czekać na obniżenie stanu wody lub jechać przez Niemcy.

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

2 komentarze

  1. – Aby samochody mogły bezpiecznie wjeżdżać na promy typu Karsibór, poziom wody musi opaść do przynajmniej 600 cm – mówi Jerzy Barczak, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej.

    600cm?!?!?! :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.