czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Biały marsz przeciwko przemocy w Świnoujściu

Biały marsz przeciwko przemocy w Świnoujściu

Mieszkańcy Świnoujścia są oburzeni po brutalnym zabójstwie 19-letniego Piotra Wawrzynowicza. Część weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych zaplanowanych we wtorek o godz. 12.00. Tuż po nich odbędzie się marsz milczenia. Na Facebooku opublikowano wydarzenie pt. „Biały marsz przeciwko przemocy w Świnoujściu”. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Świnoujścia do uczestniczenia w inicjatywie. Uczestnicy przejdą po uroczystościach pogrzebowych sprzed bramy głównej cmentarza przy ul. Karsiborskiej pod komendę policji przy ulicy Krzywoustego.

– Łączymy się w bólu z rodziną zakatowanego studenta prawa pochodzącego ze Świnoujścia. Nie chcemy, aby taka sama tragedia dotknęła naszych rodzin. Mówimy NIE i dlatego organizujemy w najbliższy wtorek (10.01.2017 r.) pokojowy Biały Marsz Przeciwko Przemocy w Świnoujściu. Wyruszymy o godz. 13 sprzed bramy głównej Cmentarza Komunalnego w Świnoujściu i przejdziemy ulicami miasta pod Komendę Miejską Policji. Pokażmy swoją solidarność z rodziną zamordowanego Piotrka – czytamy na stronie internetowej.

 

Data: 10.01.2017 r. wtorek
Godzina: 13.00
Miejsce: Brama Główna Cmentarza Komunalnego w Świnoujściu
Trasa marszu: Karsiborska, Grunwaldzka, Pl. Wolności, Piłsudskiego, Paderewskiego, Krzywoustego, Komenda Miejska Policji.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/275783996172814/

Zobacz również

Trzy duże inwestycje drogowe mają zakończyć się w tym roku

A co równie ważne – będzie nie tylko ładnie, ale i zdecydowanie bezpiecznie, zarówno dla …

3 komentarze

  1. Nigdy nie rozumiałem sensu takich akcji. Uważam że stworzyliśmy Policję, prokuraturę i opłacamy po to aby dbali o bezpieczeństwo i porządek. Co daje taki marsz poza pozorami działania. Poprawia się od tego bezpieczeństwo, nie zauważyłem.

    • Jak to co? Pokazuję wkurwienie ludzi przeciwko 'władzy’ – my za nich płacimy. Ciekaw jestem kiedy w końcu CBŚ albo CBA się zainteresuję naszym wspaniałym miastem.

  2. Pani rzecznik Beato czekamy na Pania pod Komenda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.