Strona główna / Lokalne / Biały marsz przeciwko przemocy w Świnoujściu

Biały marsz przeciwko przemocy w Świnoujściu

Mieszkańcy Świnoujścia są oburzeni po brutalnym zabójstwie 19-letniego Piotra Wawrzynowicza. Część weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych zaplanowanych we wtorek o godz. 12.00. Tuż po nich odbędzie się marsz milczenia. Na Facebooku opublikowano wydarzenie pt. “Biały marsz przeciwko przemocy w Świnoujściu”. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Świnoujścia do uczestniczenia w inicjatywie. Uczestnicy przejdą po uroczystościach pogrzebowych sprzed bramy głównej cmentarza przy ul. Karsiborskiej pod komendę policji przy ulicy Krzywoustego.

– Łączymy się w bólu z rodziną zakatowanego studenta prawa pochodzącego ze Świnoujścia. Nie chcemy, aby taka sama tragedia dotknęła naszych rodzin. Mówimy NIE i dlatego organizujemy w najbliższy wtorek (10.01.2017 r.) pokojowy Biały Marsz Przeciwko Przemocy w Świnoujściu. Wyruszymy o godz. 13 sprzed bramy głównej Cmentarza Komunalnego w Świnoujściu i przejdziemy ulicami miasta pod Komendę Miejską Policji. Pokażmy swoją solidarność z rodziną zamordowanego Piotrka – czytamy na stronie internetowej.

 

Data: 10.01.2017 r. wtorek
Godzina: 13.00
Miejsce: Brama Główna Cmentarza Komunalnego w Świnoujściu
Trasa marszu: Karsiborska, Grunwaldzka, Pl. Wolności, Piłsudskiego, Paderewskiego, Krzywoustego, Komenda Miejska Policji.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/275783996172814/

Zobacz również

Co zrobić z wrakiem samochodu?

Na ulicach naszego miasta pojawia się coraz więcej nieużywanych, zniszczonych samochodów, które wyglądają na porzucone. …

3 komentarze

  1. Nigdy nie rozumiałem sensu takich akcji. Uważam że stworzyliśmy Policję, prokuraturę i opłacamy po to aby dbali o bezpieczeństwo i porządek. Co daje taki marsz poza pozorami działania. Poprawia się od tego bezpieczeństwo, nie zauważyłem.

    • Jak to co? Pokazuję wkurwienie ludzi przeciwko ‘władzy’ – my za nich płacimy. Ciekaw jestem kiedy w końcu CBŚ albo CBA się zainteresuję naszym wspaniałym miastem.

  2. Pani rzecznik Beato czekamy na Pania pod Komenda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.