Strona główna / Lokalne / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rekordowa w całym kraju i Świnoujściu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rekordowa w całym kraju i Świnoujściu

223 tysiące 329 złotych. Na takiej kwocie zatrzymał się licznik w świnoujskim sztabie WOŚP gdy harcmistrz Iwona Postulka dziękowała wszystkim za udział i zaangażowanie w czasie jubileuszowego, XXV edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana kwota oznacza nowy rekord w historii świnoujskich finałów choć, jak podkreślają organizatorzy , bicie rekordów nie stanowi istoty tej akcji. O wiele ważniejsze jest jednoczenie mieszkańców wokół pięknego wspólnego celu, motywacja do działania, chęć pomocy potrzebującym wsparcia, wyzwolenie ogromnych pokładów społecznej empatii.

Niedziela, 15 stycznia była dniem, w którym wraz z tysiącami czerwonych serduszek na ulicach pojawiły się uśmiechy i radość z pomocy. Akcja przebiegała spokojnie. Światełko do nieba – imponujący pokaz fajerwerków na zakończenie ulicznej zbiórki zgromadził tłumy mieszkańców na placu przed Urzędem Miasta.

Szefowa świnoujskiego sztabu hm Iwona Postulka podziękowała tutaj nie tylko sztabowi ale także władzom i wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do kolejnego sukcesu Orkiestry. Wspólnego sukcesu nas wszystkich. Dziękował nie tylko w swoim imieniu ale przede wszystkim tych wszystkich, dla których sprzęt zakupiony ze środków WOŚP będzie jedyną szansą na życie i zdrowie. Do zobaczenia za rok. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Zebrana do godziny 20.00 w Świnoujściu kwota nie jest ostatecznym wynikiem tegorocznego finału w Świnoujściu. Kwota ta wzrośnie po zakończeniu trwających aukcji internetowych. Dopiero wówczas bank Pekao zamknie rozliczenie i przedstawi ostateczny rezultat zbiórki. Powinno to nastąpić w marcu br. W całej Polsce WOŚP także odnotował rekordowy wynik finałowej zbiórki. Według stanu na 16 stycznia zebrano ponad 62 miliony złotych.

Zobacz również

Znamy program tegorocznych Dni Twierdzy na Wyspach

Ósma edycja imprezy historycznej, której finałowym wydarzeniem jest bitwa. Tym razem przeniesiemy się w czasy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.