Strona główna / Lokalne / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rekordowa w całym kraju i Świnoujściu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rekordowa w całym kraju i Świnoujściu

223 tysiące 329 złotych. Na takiej kwocie zatrzymał się licznik w świnoujskim sztabie WOŚP gdy harcmistrz Iwona Postulka dziękowała wszystkim za udział i zaangażowanie w czasie jubileuszowego, XXV edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana kwota oznacza nowy rekord w historii świnoujskich finałów choć, jak podkreślają organizatorzy , bicie rekordów nie stanowi istoty tej akcji. O wiele ważniejsze jest jednoczenie mieszkańców wokół pięknego wspólnego celu, motywacja do działania, chęć pomocy potrzebującym wsparcia, wyzwolenie ogromnych pokładów społecznej empatii.

Niedziela, 15 stycznia była dniem, w którym wraz z tysiącami czerwonych serduszek na ulicach pojawiły się uśmiechy i radość z pomocy. Akcja przebiegała spokojnie. Światełko do nieba – imponujący pokaz fajerwerków na zakończenie ulicznej zbiórki zgromadził tłumy mieszkańców na placu przed Urzędem Miasta.

Szefowa świnoujskiego sztabu hm Iwona Postulka podziękowała tutaj nie tylko sztabowi ale także władzom i wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do kolejnego sukcesu Orkiestry. Wspólnego sukcesu nas wszystkich. Dziękował nie tylko w swoim imieniu ale przede wszystkim tych wszystkich, dla których sprzęt zakupiony ze środków WOŚP będzie jedyną szansą na życie i zdrowie. Do zobaczenia za rok. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Zebrana do godziny 20.00 w Świnoujściu kwota nie jest ostatecznym wynikiem tegorocznego finału w Świnoujściu. Kwota ta wzrośnie po zakończeniu trwających aukcji internetowych. Dopiero wówczas bank Pekao zamknie rozliczenie i przedstawi ostateczny rezultat zbiórki. Powinno to nastąpić w marcu br. W całej Polsce WOŚP także odnotował rekordowy wynik finałowej zbiórki. Według stanu na 16 stycznia zebrano ponad 62 miliony złotych.

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.